Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Intervallum edzéseket szeretné...

Intervallum edzéseket szeretnék szobakerékpáron elkezdeni. Érdemes úgy csinálni, hogy 30 másodpercig a legnagyobb ellenállással tekerek ami kifér, utána 1 perc pihenő de nem lassú tekeréssel, hanem tekerés nélkül?

Figyelt kérdés

Próbálgattam már, de a 'fél perc beleadok mindent egy perc lassú tekerés' annyira nehéz nekem, hogy így csak 2-3 ismétlést bírok :$

Jó ahogy fent leírtam? Vagy máshogy próbáljak belerázódni ebbe az edzéstípusba?


2010. nov. 24. 10:19
 1/7 anonim válasza:

tekerés nélkül?

ezt most komolyan kérded?

ez így igen káros lehetséges ....


amennyiben nincsen állóképességed úgy ne végezz ilyne edzést, főleg nem olyna bután hogy fél percig tekersz maxon utána meg megállsz pihenni 1 percig...


Én helyedben szakszerűen próbálkoznk edzeni, gondolom a lényeg az edzetséged javítása lenne, nem a tönkretétele...


léésről, épésre edz többet, edz "fokozatosan" emelkedő és egyre nagyobb ellenállással ha ez a célod..

és amikor már képes vagy 50-60 percet folymaatosan tekerni, akkor kezd bevezetni az interval edzés az edzéseid közé

én elsőkörben inkább sprinteket cserkésznék az edzés közé, pl: 6 perces zene szól és közben 3x 5-10 mp hosszan sprintelsz, azaz kiállsz, nagyellenállás mellett felpörgeted a bicajt, mint mikor akerékpárversenyen próbálsz kilőni a csapatból... de mondom csak röviden, életszerűen 5-10 később akár 15 mp hosszan. majd visszaülsz és csökkentett ellenállás mellett kifújod magad legalább 1-1,5 perc hosszan, majd jöhet az újabb sprint

2010. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó, hát nincs tapasztalatom az intervallum edzésben, ezért kérdeztem.

Köszönöm a leírást, 40 perc simán megy ha csak tekerek, gondoltam ideje keményíteni, de lehet, hogy még nem. Mindesetre akkor becsempészem a sima aerob edzéseimbe az intervall szakaszokat, hátha így sikerül belejönnöm.

2010. nov. 24. 11:48
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tesz jót a szívnek ha leállsz.


tekerd a szobabringát kissebb ellenálásra, 30másodpercig maximális erőfeszítés, utána 1 perc laza tekerés.


azért nem bírod, merrt túl nagy ellenálásra állítod.

2010. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy a túl nagy ellenállás (a kondíciómhoz képst túl nagy) a baj. Amikor próbálgattam felcsavaratam a legnagyobb fokozatra, gondoltam ha bele kell adni mindent fél percig... kezdésnek hülyeség volt így visszagondolva.
2010. nov. 24. 15:42
 5/7 Böse ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, ha megállsz! Ilyen hülyeséget még nem hallottam (nem tesz jót a szívnek ha leállsz). Az ember nem turbómotor, hogy leállítás előtt járatni kell. De van még egy jó hírem: az intenzív szakaszban se kell mindent beleadni, kutatások szerint ugyanolyan hatékony az edzés, ha keményen nyomod de nem adsz bele mindent!

( [link]

Viszont az intervallumok arányát fel kellene cserélni, én úgy tudom 1 perc edzés fél perc pihenőt szoktak ajánlani, éppen ezért tarthatatlan is lenne a maximális erőbedobás.

Egyébként a tudomány jelenlegi állása szerint ez a leghatékonyabb edzésmódszer (a súlyzózás mellett), nagyon jól választottál!

2010. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Böse ***** válasza:
Ja és intervallum edzés ne legyen 30 percnél több, de kezdésnek inkább 20!
2010. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a linket, elolvastam!

Súlyzós edzéseket is csinálok, mellé tervezem ezt. De külön öröm, hogy nem feltétlenül kell közben összesz.rnom magam. :)

2010. nov. 24. 18:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!