Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen feederfelszerelést vegyek?

Milyen feederfelszerelést vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném kipróbárni a feederezést,szerintetek milyen felszerelést vegyek nem túl drágán,és milyen legyen az előke?És nem túl késő ezt venni,vegyek majd jövőre?
2011. szept. 20. 08:26
 1/5 gomzoli ***** válasza:

részletezd egy kicsit! mennyi pénzt szánsz rá, hol fogod használni, elsősorban milyen célhalakra! Annyit "látatlanban" is tudok mondani, hogy NE a bot és az orsó árán spórolj. 10 ezer alatti kategóriában nehéz olyat kifogni, amivel hosszú éveken át elégedett leszel, különösen igaz ez az orsókra.

Nem muszály egy vagyont rákölteni, de ne az legyen a szempont, hogy a legolcsóbb legyen.

Ha nagyobb folyón fogod használni, akkor érdemesebb a heavy kategóriásak közt nézegetni, 3,9-4,2 méter hosszban, erre egy 50-es méretű elsőfékes (vagy nyeletőfékes) orsót, amit 22-es -25-ös főzsinórral megtöltesz, előkének ennél kissé vékonyabbat választasz, áttetsző színben (ideális esetben fluorocarbon) és az előke hosszát szituációtól függően 25 és 120 centi közt variálod.

Ha tavon, kisebb halakra pályázol, akkor egy 3,6-as medium akciójú bottal jól elboldogulsz, egy 40-es méretű orsóval, rajta 18-20-as főzsinórral. Az előkére ismét ugyanazt tudom mondani, mint feljebb. Ugyanezt az összeállítást jól használhatod kisebb folyókon is.

Ha nagyobbak a célhalaid, tehát jellemzően inkább pontyozásra akarod majd használni, akkor inkább válaszd itt is a folyóra javasolt kombinációt.

Jellemzően adnak minden bothoz legalább 2, de inkább 3-féle spiccet is, ezek variálásával is tudod "gorombítani", vagy lágyítani az összhatást. Ha pedig az orsód pótdobját is feltöltöd a másiknál vékonyabb vagy vastagabb zsinórral, akkor még több lehetőséged van alkalmazkodni a helyszínhez és a módszerhez.

2011. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért kellene feederbot,mert ahányszor voltam horgászni mindig leették a csalit és a kapásjelzőn észre sem vettem.Tavi horgászatra kellene nem túl nagy halakra 1kg alattiakra,de olyan hogyha ráakad egy ennél nagyobb akkor azt is ki tudjam vele könnyedén fogni.15 ezernél nem akarok többet költeni az egészre.Vegyek idén vagy majd csak jövőre?Köszi.
2011. szept. 20. 17:02
 3/5 gomzoli ***** válasza:

szia, ismét én vagyok.

Egy medium kategóriás elég lenne, aminek a dobósúlya kb. 80gr-ig terjed, 20-as zsinórral, 40-es orsóval. Az idén is megérné még, ha gyakran használod, hiszen az ősz még hosszú, volna még másfél-két hónapod rá. De szerintem gyűjts inkább egy keveset hozzá, és vedd meg tavasszal. Addig is változtass a fenekező szerelékeden, kisebb horog, hosszabb előkén. Nekem nagyon jól bevált a hagyományos kapásjelzős fenekezésnél is a feeder-szerű végszerelék, csúszó kosárral, fölötte 30 centivel egy ütköző a főzsinóron, alatta pedig a véghorog (10-es méret, sőt néha 12-es), egy kb. 60-80 centi hosszú 16-os előkén. A horgon általában 3 csonti van, az első hosszában szúrva, a másik kettő keresztben, és a horog hegye mindenképp kilátszik. A hosszú előkének köszönhetően van "mozgástere" a halnak, mikor felveszi a csalit, és elindulna vele, van ideje rendesen behörpinteni az amúgy sem nagy horgot. Aztán gyanútlanul húzhatja a zsinórt egészen addig, míg a kosár (30-40 gr-os saját tömegű) meg nem akad az ütközőben, és az esetek nagy részében meg nem akasztja magát a kis mohó.

Ezzel szemben a hagyományos rövid előkéknél, pláne nagyobb horgok használata esetén, nincs nagyon más lehetősége, csak "egyéletem-egyhalálom" egyhelyben befalni, vagy méginkább egyesével lecibálgatni róla a csontikat, így előidézve az általad leírt jelenséget.

Felülvizsgálhatnád továbbá, hogy a kapásjelződ se túl nehéz-e? Tehetsz fel könnyebbet is, mert nem muszály a főzsinórnak kifeszített kötélként mutatnia a vízbe. Szerintem még jobb is ha a zsinórnak van egy kicsi (de csak kicsi) belógása, pláne szélmentes napokon, egész jól látszik rajta az apró cibálgatás is.

2011. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gomzoli ***** válasza:

Ja igen. A nagyobb halakat is simán meg lehet fogni egy medium feederrel, és 20-as zsinórral, és a még vékonyabb előkére kötött pici horoggal. Ennek előfeltétele egy JÓ orsó, elsőfékes, aminek a fékje szépen egyenletesen engedi húzásra a zsinórt, és nem szakaszosan rángatózva, mint a legtöbb hátsófékes.

Igazán élvezetes egy többkilós halat így kifárasztani, ésszel, és nem erővel.

Nekem a 8 kilós amúrt is sikerült... pickerbottal (a leggyengébb feedertípus) 16-os főzsinór, 14-es előke. Több, mint fél óra tiszta élvezet volt!

2011. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kössz a segítséget.
2011. szept. 21. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!