Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Vélemény? ( pergetés )

Vélemény? ( pergetés )

Figyelt kérdés

Ezt a botot szeretném megvásárolni [link]


Természetesen csukára. Mivel a 0.80-4kilós csukák a jellemzők ezért gondoltam hogy jó lesz a 10-30grammos

A kérdésem az lenne hogy mi van ha rámegy egy 10-20kilós harcsa ?


2011. nov. 10. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
hát türelmes és szakszerű fárasztásssal kilehet szedni a nagy harcsákat is, meg minden halat ( Roberto Trabucco rakós bottal fogott 10+ os amurt). de ha nagyon hariveszélyes a pálya, inkább legyen 30-60 grammos az a bot
2011. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bojlis horgász vagyok szóval a türelemmel és fárasztással nem hiszem hogy probléma lenne itt a kérdés az hogy a bot is "türelmesnek" mondható e , remélhetőleg igen de azért megvásárolok egy 22es fonott zsinórt mert nem szívesen veszítenék el egy wobblert
2011. nov. 10. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen botom van de inkább ajánlanám a 20-50 g-osat.Lényeg hogy vegyél egy komolyabb orsót is mellé.Nekem olcsóbb orsón beragadt a fék ezért ment el egy kb 5-6 kilós csukám.
2011. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és hogy vizsgázott a bot ? szépen ívesen görbül ? pár mondatot írhatnál róla :)
2011. nov. 11. 00:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kis bot,szépen egyenletesen görbül.Meg vagyok elégedve vele.De inkább kissebb halakra jó.Azért ajánlom inkább a 20-50g-osat.De 4 kilós halakig még a 10-30 g-os is mefelel.
2011. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gomzoli ***** válasza:

Ha csukázáshoz kell, válassz egy nagyobb dobósúlyút, mert nem csak az általában előforduló halak mérete a mérvadó, hanem a pergetésnél felhasznált műcsalik súlya és mérete is!

Egy 15 centis gumihal még ólomfej nélkül is van kb. 30-50 gramm, plusz a jigfej, pillanatok alatt túl is lépted az említett bot határait. Vagy egy nagytestű wobbler, főleg a süllyedő modellek, könnyen elérik a 60 gr-os vagy annál nagyobb tömeget. valamint egy lágy bottal nem tudod kellőképpen "ugráltatni", mozgatni a műcsalidat, és pláne monofil zsinór mellet a bevágásod sem lesz elég átütő erejű. Megaztán nehogy már egy 5-ös körforgót úgy kelljen kitekerned, mintha fárasztanád...

2011. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gomzoli ***** válasza:
Ja látom 22-es fonottat tervezel hozzá. Az mindenképpen jó, hogy fonott a főzsinór, de a 22-es az túlzás. 15-ös bőven elég. Harcsázó pergetőre, 80-180 gr-os botra ideális a 22-es, de erre a könnyű csukázóra nagyon nem harmonikus. Könnyű műcsalikkal szeles napokon bedobni se fogsz tudni, pláne nem "érzéssel" csalit vezetni.
2011. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos választ akkor a 20-50grammosra esik majd a választásom
2011. nov. 16. 16:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!