Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » HORGÁSZAT! Milyen fajta...

HORGÁSZAT! Milyen fajta damilokat ajánlotok, ami mondjuk megfelel pontyhorgászatra (2-10 kg-ig. )? Kérnék árat/méter. És persze vastagságot is. Köszönöm előre is.

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A koléga akivel kijártam horgászni az Leska nevű kóc madzaggal fogta ki a napi5-6kg halát,mellettem,ja és a KGST piacon vett horoggal 20Ft/félmarék.
2011. nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad le, hogy milyen technikára kellene. Én feeder bottal szoktam pontyozni, a damilom 0.22-es, az előkét pedig 0.20-as damilból kötöm. Ha jó minsődégű a vékony damil, nem jelent problémát a nagyobb hal sem, szedtem már ki 8.7 kg-s ponytot ilyen damillal. Ugyanezt a méretet ajánlom úszózáshoz is. Ha hagyományosan fenekeztek, egy 0.30-as damil szerintem a legjobb méret, ennél vastagabbat nem érdemes rátenni, de egy 0.25-össel is bőven lehet. Esetleg fonott zsinórt is érdemes felrakni, de csak akkor ha nagyon akadós a pálya. Fonott zsinórból a PowerPro fonott zsinórokat ajánlom, azt hiszem 250 méter van egy dobozba, egyetlen hátránya, hogy piszkosan drága 7 ezer forint körül van, de ezt egy jó végszerelékkel nem szakítja el egykönnyen a hal, ahhoz tényleg méreteset kell akasztani.

A monofil zsinórokból a HALDORÁDÓ damilokat ajánlom, 0.18-astól 0.35-ig lehet kapni, 1400-1500 forint körül van, de nagyon jó minőségű, tapasztalat!

2011. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
spro, trabucco
2011. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 26. 10:11
 5/6 anonim válasza:
spro carp fedeer max 350m 1800 ft körül van az ára.én nagyon szeretem 0,28 ast használom olyan 10kg a szakitója.az idén kipróbáltam a carp expert zsiórt 0,30as az ára nagyából ugyanaz.de ezt nem nagyon szerettem meg mert nekem nagyon kemény.a spro carp ecpert zsinórból használom még a 0,22 0,25ös zsinórokat is.ekőkének fedeere fonott zsinórt a pontyozóra 0,40es titánium zsinórt (titánium a neve)
2011. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 13. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!