Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Orsót vennék kezdő bojlizni...

Orsót vennék kezdő bojlizni segitséget kérek!?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő pecás, viszont most kezdek csak bojlizni. a botot már megtaláltam (shimano alivio), de nem tudok mellé választani.

Addig eljutottam h. 60-as méret lessz nekem az ideális, de nem tudom melyik gyártókat válasszam.

Okuma Longbow, Spro, Shimano?

Árban 15 000 magasságában szeretném venni, minden tapasztalat érdekel :)


Köszi!



2012. jan. 4. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A botválasztás jó, de ehhez valóban nagyméretű orsó kell, hogy tökéletes összhangban legyenek, és valóban nagyokat tudj dobni. A Shimano orsók bár kivalóak, egy hátrányuk abból adódik, hogy kegyetlen drágák, 60 fölött kezdődnek a nagydobú, nyeletőfékes bojlisorsóik, úgy, mint a Foxnak, viszont előnyük, hogy ezt biztos nem teszed tönkre egyhamar. Ebben az esetben ajánlanám a SHIMANO LONG CAST BIG BAIT RUNNER nevűt. Nekem ebből egy van, de úgy vigyázok rá, mint a szemem fényére.

De mivel kezdő vagy, szerintem megtenné neked egy 55-ös méretű nyeletőfékes is. A nyeletőféket én fontosnak tartom, velem előfordult már, hogy a hal vízbe rántotta majdnem az egész rod-podot. Nyeletőfékkel ennek nem áll fenn a veszélye.

Amit neked ajánlanék kezdsének az szintén ez a márka, azon belül a SHIMANO BAITRUNNER ST 6000 RA típus. Ez elég korrekt kis orsó, egyetlen hátránya abban rejlik, hogy nem távdobó, bár kis gyakorlással, ezzel is elképesztőeket lehet dobni, ez tapasztalat. (dobtam vele 80 méter fölött, nem is egyszer). Remélem tudtam kicsit segíteni, írj, ha van még kérdésed. :)

2012. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 asus96 válasza:
én az Okuma mellett döntenék,nekem is az van már 3 éves,semmi gondom nincs vele nagyon jól működik,csak találsz majd 15000 ig :) sok sikert :)
2012. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Okuma Longbow! Nem tudsz benne csalódni! 3 éve használom és semmi baja, és óriásikat (110 m) lehet vele dobni! Sok szerencsét!
2012. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!