Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő életmód váltó kérne...

Kezdő életmód váltó kérne segítséget. Étrend, mozgás?

Figyelt kérdés

Testsúly: 53,6

Testzsír: 24

Magasság: 170

Kor: 17

[link]


Szóval életmódot váltanék, sport, egészséges táplálkozás mifene...De láthatóan néhány kilótól meg kéne szabadulni.

Csak az étrenddel van egy kis gondom. Mindenféleképpen táblázatba írnám, mert így tudom tartani, ha nincs előttem hogy mikor mit akkor elszalad velem a ló, nem tudom improvizálni.

Az érdekelne hogy hogy álljak neki. Olvasgattam a bodybuilder oldalon lévő infokat, de kicsit megzavar ez a testépítős része, meg ezek a protein cuccok. Most ott tartok, hogy akkor számolnám a kalóriát, szénhidrátot, fehérjét. Délelőtt megenném a szénhidrátot, a nap további részében fehérjét.

Sok zöldség, gyümölcs, hal, csirkehús.

Reggelre tojás, tk kenyér, müzli tejjel vagy joghurttal.

Mozgásilag, egyszer aerobic, kétszer futás, egyszer bicikli, kéthetente úszás, hétvégén pedig sajnos a munkám miatt csak séta, de abból legalább 3-4 óra egy huzamban (múltkor pl 6 óra volt egy nap, tehát elég változó).

Az érdekelne hogy ez a koncepció megáll e a lábán, milyen ételeket javasolnátok. És legfőképpen hogy milyen számokkal számoljak a szénhidrátnál és fehérjénél.


2011. ápr. 8. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Étkezz paleolit étrend szerint! Az beválik majd. (góglézz)
2011. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nos,szénhidrátot számolhatod 1,1-5g/tskg-nak,fehérjét pedig 2g.A sovány húsok,halak,sovány túró,tojás,sok zöldség,rizs a legjobb kaják,ezekből dobj össze egy jókis étrendet: [link] itt egy kis segítség.A mozgás jó lesz így.
2011. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mehet délután is CH
2011. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
na szia! csakegyusernek írj 1 privit és mindenbe segít mert én nem érek rá! (ha van még kérdésed!)
2011. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Láthatóan meg kellene szabadulnod pár kilótól?

A magasság és a testsúly teljesen jónak látszik a testzsír lehetne alacsonyabb,kb 18-20%.

Az adataid alapján kellene rád némi izom előbb,nem sok kb 5 kiló és csak utána szálkásítani.

Konditeremben felszedheted.

[link]

2011. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Közben itt állítgatok össze étrendet, és felmerült bennem, hogy az ér e, ha a natúr joghurtot összeturmixolom gyümölccsel? A bolti nem hiszem hogy túl egészséges, a natúr ízét viszont nem nagyon csípem :)

Apropó, konditerembe milyen rendszerességgel kéne eljárni? Tisztában vagyok vele hogy ez sok mindentől függ, csak jó lenne kb belőni hogy mivel számoljak akár pénzben. Hány hónapig, heti hány alkalommal? És a felsorolt mozgások mellett, vagy azok helyettesítésére? Kb milyen gyakorlatokkal? Mondjuk megfelelne a kezdőknek felírt gyakorlatsor a bodybuilderen? Csak azért kérdezném mert ha az iskolai kondi gépei megfelelőek, akkor nem költenék pluszba kondibérletre :)

2011. ápr. 8. 22:40
 7/15 A kérdező kommentje:
Hopp, közbe látom hogy edzéstervet már kaptam is. Akkor még egyszer köszi :)
2011. ápr. 8. 22:42
 8/15 anonim ***** válasza:

GreenTea


E-mailbe kaptál már segítséget? Ha nem, akkor szólj és figyelek kicsit erre a kérdésedre!

2011. ápr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem, mailben még semmit nem kaptam :)
2011. ápr. 9. 11:22
 10/15 anonim ***** válasza:

GreenTea


Az edzésterv, amit kaptál az megfelelő!

Azzal, hogy néhány kilótól meg kéne szabadulnod, nem igazán értek egyet az adataid alapján. 170 centivel 55 kilóval és 15-18%-os testzsírral is vékony lennél.

A véleményem az, hogy fektess nagyobb hangsúlyt a súlyzós edzésre, és egy picit kevesebbet az aerobra. Jó amiket csinálsz, de heti 3 kondi mellett bőven elég lesz az aerobic, a bicikli(30 perc) és egy futás(30 perc) (meg 2hetente úszás).


Az étrendbe, ha fehérjét és CH-t is 2g/ttkg fogyasztasz, akkor ennyi aerob mozgás mellett és súlyzós edzéssel érhetsz el izomban fejlődést, míg a testzsír%ot is megtartod. A zsírégetést szerintem hagyjad akkora, mikor már lesz akkora izomtömeged, amivel lediétázva is legalább 53-55kg körül leszel! Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj!

2011. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!