Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért van az úszószemüveg...

Miért van az úszószemüveg papírjára ráírva, hogy kizárólag víz feletti úszáshoz használható, és víz alattihoz nem?

Figyelt kérdés
Nem azért használjuk az úszószemüveget, hogy a víz alatt ne menjen a szemünkbe? Egy kezdő úszó.
2012. jan. 18. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom félrefordították, vagy lehet ez valami 100 forintos szemüveg, ami beázik. (én láttam már borotvazselén azt, hogy "bőrrel ne érintkezzen"...)
2012. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég drága Aréna szemüveg.
2012. febr. 23. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem tudom. Kérdezd meg az eladótól, ha nagyon izgat, de szerintem amíg nem ázik be addig tök fölösleges.
2012. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SZPZ válasza:

Szerintem egyszerű a válasz. Valószínűleg félrefordítás, vagy aki fordította az soha nem járt víz közelében. Elég jók az arena szemüvegek, nem hiszem hogy beázna:), szóval azt jelenti hogy ne búvárkodj vele, mert nagyobb víznyomást nem bír ki, arra való hogy 20centire bedugod a fejed a vízbe, vagy ne adj isten lemész a medence aljára, annyit simán kibír.

Azért kiváncsi lennék milyen az a vízfeletti úszás:D

2012. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shikkoku9 válasza:

Azért mert nem tudod benne a nyomást kiegyenlíteni, nem búvárszemüveg. 1-2 m mélyre ha lemerülsz vele nem lesz semmi bajod, de 10-20-30 mélyen a szemüvegben lévő levegő térfogat csökkenése miatt sérülhetnének a szemeid.


A búvárszemüvegeken azért van orr-rész is, hogy tudj bele levegőt fújni, ez nem csak pótolja a levegőt, de a vizet is ki lehet vele szorítani a szemüvegből, ha pl. leesne és a víz alatt kellene felvenni.

2018. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!