Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 2 botos horgász engedélyem...

Seres Pityu kérdése:

2 botos horgász engedélyem van, váltok napijegyet, az egyik botot átadhatom -e? állami jeggyel rendelkező felnőtt fiam részére?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban igen, csak azt nézik úgyis hogy 2 botnál ne használjatok többet. Hogy jogilag ez hogy van azt nem tudom. De szerintem úgy is engedélyezik.
2012. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
szerintem igen, ha én lennék az őr, biztos nem kötnék ezért belétek
2012. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Az engedélyt, napijegyet egy ember nevére állítják ki és nem átruházható.

A buszbérletet sem tudod odaadni a családtagoknak...


Azért hozzáteszem, horgászvize válogatja, hogy mennyire veszik komolyan.

Találkoztam olyan hellyel is, ahol maga a halőr mondta, hogy ha 1 bottal horgászok, nyugodtan nyissak még egyet a kísérőmnek.

Viszont felénk, pl a szolnoki Tiszán ezért rögtön bevonják a jegyet és feljelentést tesznek.

2012. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A magántavakon általában nem érdekel senkit hogy mit csinálsz, az egyéb tavakon ahol van halőr, ő se nagyon foglalkozik veletek, ott tényleg az a lényeg hogy ne legyen bent 2 botnál több. Nagyobb folyókon illetve Balatonon már kevesebb az esélye annak hogy ellenőriznek, viszont ha ellenőriznek ott keményen büntetnek ha átadod a botot.
2012. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SebyHun válasza:

Gyakorlatilag megteheted, kisebb/nagyobb magán- és egyesületi vizeken.


Jogilag: Nem, és szigorúan büntethető.


Halőre válogatja.

2012. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem ezt kéne büntetni , hanem akik a nádasba engedély nélkül horgásznak meg akik halásznak a balatonon is végig a nádasba vannak a horgászok . én ezt tudom.. Amikor meg oda megy esetleg a halőr azt meg jol megfenyegetik meg elküldik délre.... Nem a normálisakat kéne meg büntetni
2012. febr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!