Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan csináljam szerintetek?...

Hogyan csináljam szerintetek? (kondi edzés mellé úszó edzés)

Figyelt kérdés

Nos arról lenne szó, hogy szeretnék kondizás mellé úszni mert az állóképességem igen csak rossz. Most heti 3x járok edzeni és ha ezt bővíteném ki még két edzés nappal abba belepusztulnék szerintem. így is elég nehezen regenerálódom sajnos, nem tudom miért, az anyagcserém sem a legjobb.


Én arra gondoltam, hogy a hármas osztottból kettes osztottat csinálnék, és akkor úszás, kondi, pihi, úszás kondi váltóban mehetne a dolog heti rendszerességgel.


A kérdésem az volna, hogy ti hogy osztanátok fel az edzéseteket ilyen körülmények között ?


A másik dolog pedig; Milyen egy kezdő úszóedzés(meg úgy egyáltalán) ha valaki tömeg növelni szeretne mellette ?


Válaszokat köszi előre is.



2012. febr. 16. 18:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Örülnék egykét jó ötletnek.
2012. febr. 17. 21:44
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem heti 3 úszóedzés és 2 kondi edzés, ha már fejlődtél, jöhet a keti 4 úszó heti 2 kondi és így tovább! :)
2012. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az a lényeg, hogy hosszúkat ússzál (lehetöleg nem mellbe) és az elején kevesebb csak úszd le, aztán lehet iramváltással is

400- nál kevesebbtöl nem lesz állóképességed, inkább 800-1000- eket kéne, de az elején csak kényelmesen :)

ja és egyél elötte, és utána is, meg sok gyümi, az segít az anyagcserén

kondiba nem vagyok otthon, úgyhogy nem tudom, hogy lenne jó de az úszást valahogy így kéne kezdeni

2012. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. nov. 26. 20:41
 5/6 anonim válasza:
hátokosan kell összehozni ezt a két sportot. Először is a kondi ugye izomépítés célú, az úszás meg un. aero/kardio jellegű mozgás ahol a magas pulzusszám elérése után nem csak a zsírt távozik hanem az izom is szóval nem egyszerű, de megoldható ugyanis a kondi mellé sokan ajánlják a kardio mozgást, persze sokak meg nem. De szóval a kondis edzésterved jó ha jól értelmeztem. Az úszást ugy kell csinálnod hogy lazásan. Ezalatt azt értem hogy ne túl megterhelő tempóban csináld, mert akkor dobod le az izmot. Az a 800-1000 méter szerintem kezdéznek jó heti 2-3-szor, de laza mellben vagy gyorsban, esetleg váltva. Az a fontos, hogy a medencébe ne úgy hajts mint pl aki fut, hanem inkább mint aki sétál, persze maradj a felszínen arra is figyelj :) kondi mellé amúgy sétát javasolnak 40-60 perc emelkedőn, az úszásnál is inkább ez az időintervallum legyen a mérvadó ne a táv, meg persze az említett tempo. Állóképességjavításnak egyébként az egyik legjobb az ugrókötél, boxon azt csináljuk. Amúgy a box mellett én is kondizok meg úszok, szóval hasonló csónakban evezünk. De szerintem 60%-ban a kaja a lényeg, fehérje dús ételek válogatott jó minőségű kalóriák stb...és fontos a jó pihenés... de kérdezz meg egy pforit, az lehet hogy többet tud
2012. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is kösz a tippeket.
2012. nov. 28. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!