Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez "edzéstervnek"?

Jó ez "edzéstervnek"?

Figyelt kérdés

Tavasszal neki akarok állni kicsit komolyabban sportolni..(remélem összejön, mert a térdem K.O, nem birok rá állni.)

És össze állítottam egy tervet (napi 1000-1200kcal mellet 4-5 kg-ot akarok fogyni, 13/l és 156cm-emhez kb.53 kg vagyok)

Amit most is sportolok (igaz most nem a térdem miatt)

Szóval

Hétfő: 30 perc futás utána 20-25 perc erőltetett gyaloglás erdőben (dombos terep)

Kedd: 1,5-2 óra lovaglá

Szerda: 1 óra séta a töltésen

Csütörtök: kondi terem 40 perc

Péntek: lovaglás

Szombat: futás, fogathajtás

Vasárnap: pihenő nap

Ill. minden nap gondozom a lovamat (trágyázok, etetem, ápolom)

Jó lesz így? :)


2012. febr. 14. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó.
2012. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha fogyni akarsz keress étrendet, anélkül nem fogsz fogyni
2012. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első nap kb. jó.

A második: nem tudom hogy a lovaglásnál van-e egy FOLYAMATOS 140-es pulzusod, mert ha nincs akkor lehet picit kevés lesz.

A harmadik napon nem tudom mi az a töltés valami hegy? Hát nem tudom szerintem ennek a napnak pihenőnek kéne lennie vagy egy nagyon laza sétának akkor.

A negyedik: Nem tudom mit akarsz a konditerembe. Ha futni 40 percig akkor azt 155-ös pulzus fölé ne nagyon vidd. Ha súlyzózni akkor talán úgy jó.

Az ötödik: hát nem tudom mennyit lovagolsz azt se mennyire megterhelő. Talán itt én ajánlanék egy hosszabbat 2-3 óra és 135-140-es pulzus körül.

A hatodiknál nem tudom mennyire terhelő a fogathajtás és mit fogsz futni. Szerintem fuss egy rövidebbet 30 percet 165 körül.


Szerintem kicsit sok lesz bőven elég lenne 3-4 futás egy héten és rendes étrend akkor garantálom hogy lefogynál. Még van egy baki hogy nem tudom hogy te neked mennyi a maximum pulzusod mert ha 210 körüli akkor viheted az alján 5-10-el a tetején meg 15-20-al többre.

2012. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A másodiknak nincs teljesen igaza. Tényleg fontos az étrend de én pl. nagyjából egészségesen ettem és úgy fogytam 10 kilót. Tehát oda se figyeltem jobban rá. Azért egyél inkább egészségesebben de nem feltétlen az a legfontosabb. Anélkül is simán fogyhatsz.
2012. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm.. :)

A lovaglás is megterhelő..már 12 éve járok szinte minden 2. nap, de még mindig izomlázam van egy jó edzés után.. :)

2012. febr. 15. 14:20
 6/6 elisabetta12 válasza:
Szerintem ez így mind jó bár én a lovaglásba nem hiszek annyira, szerintem ott csak a ló sportol, már én is próbáltam
2012. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!