Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lehetséges kenu vagy kajak?

Lehetséges kenu vagy kajak?

Figyelt kérdés

Esetleg van arra lehetőség hogy Nyíregyházán kenuzzak vagy kajakozzak (vízen)

elég hülye kérdés XD

de kíváncsi vagyok


2012. febr. 19. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Lett volna rá lehetőség, de nem volt rá megfelelő számú érdeklődő. Pedig a Császárszállási tavon meg van rá a lehetőség, és létre is jött volna egy kajak egyesület, ahol lehetett volna edzeni túrakajakban is és rendes versenykajakban is. Csak hát a nyíregyházi néptől távol áll nagyon ez a sport, így az újdonság varázsa sem hatott rájuk. Így nem lesz kajak egyesület... :(
2012. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ezt hol hallodtad/olvastad?

pedig engem érdekelne :D

mindig is érdekeltek a vizi sportok

és erre hol és mikor lehetett pályázni hogy legyen?

2012. febr. 20. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt én csináltam volna. Már ki is kértem az engedélyt a vízügytől, meg is adták, hogy használhatom a tavat erre. Szóval akadálya nem lenne a dolognak. Az elején tök jó ötletnek tűnt és meg akartam csinálni mindenképp. De aztán a facebookra mindenféle nyíregyházi oldalra kiraktam hogy akit érdekelne ez a sport tavasztól az jelentkezzen, mert ilyen oldalon elvileg sokan vannak. De több oldalra is kiraktam és egy ember sem jelentkezett. Szóval ez elkeserített.

Mert ha meg is csinálom, szerzek kajakokat meg mindent ami kell, de nem jön senki, akkor ülhetek én ott a kajakjaimmal, és nem történik semmi.

Amúgy onnan jött az ötlet hogy én eredetileg nyíregyházi vagyok, szüleim még mindig ott laknak, viszont főiskola ideje alatt meg még utána is én Budapesten voltam, meg még mindig vagyok, de emiatt visszaköltöztem volna Nyíregyházára. Szóval Pesten én már évek óta kajakozom a Dunán és már sok tapasztalatom van a folyóvízi evezésben is. Így a tavon oktathattam volna, meg lehetett volna menni a Tiszára túrázni ha összejön egy kis csapat. De igazából az is kellett volna hozzá hogy legyen valami támogató az elején. Mert nem olcsó beszerezni mondjuk 10 db kajakot sem kezdéshez. Még ha esetleg használtan veszem akkor sem. De amúgy a pesti egyesület ahol kajakozom ő mondta hogy szívesen adna kezdéshez, de hát azt nem használhatom örökké. Meg amúgy hely is lett volna, mert van a tóparton nekünk telkünk, szóval oda terveztem ezt az egészet. Amúgy még meg lehetne csinálni. Csak kellene hozzá több ember, meg összefogás, mert ott nekünk csak egy üres telek van, szóval kellene rá még öltözőt építeni, meg helyet a kajakoknak. Egy kis támogatással jó kajak egyesületet lehetett volna összehozni, és meghonosítani Nyíregyen is ezt a jó sportot. Kirándulásokkal Tiszára, Bodrogra, akár a pesti Dunára és ott csatlakozni a pesti egyesülethez és velük túrázni. Szóval egész jó lehetne, dehát...


Amúgy itt van a szöveg meg a kép amit kiraktam facebookon több helyre, bemásolom ide:


KAJAKOZÁS? Nyíregyházán? Tetszene? Ha igen, lájkold!


Kedves nyíregyháziak és környékbeliek!

Kíváncsi lennék a véleményetekre, és fel szeretném mérni azoknak a számát, akiket esetleg komolyabban érdekelne ez a sport városunkban. Amennyiben érdekel kattints a tetszikelő gombra, vagy írj hozzászólást, ha szeretnéd hogy 2012től együtt kajakozhassunk.


A tervekből egy ízelítőt itt kaphattok:


2012 tavaszán, nyár elején elindulhatna egy új sport Nyíregyháza közelében, amit eddig nem igazán lehetett sportszerűen űzni a városban és a környékén.

A Császárszállási víztározón van lehetőség arra, hogy akit érdekel a kajakozás, az most jobban megismerhesse.

Lehetőség lesz arra, hogy aki csak stabil, kényelmes, biztonságos túrakajakban akar megtanulni evezni, akkor ő csak olyanban evez. Viszont olyan típusú versenykajakok (k1) is lesznek, amiket a tv-ben is lehet látni, az olimpián, világversenyeken, ami már sokkal instabilabb, és nem egyszerű benne megmaradni, viszont aki megtanulja, az sokkal gyorsabban tud vele haladni, mint a túrakajakosok.


Év közben vannak versenyek az országban, ahová lehetne menni, először túra kategóriában, a túra bajnokságokra. Amire fel lehet készülni a Császárszállási víztározón is, de lesznek kirándulások a Tiszára, hogy a folyóvízi evezésben is kipróbálhassák magukat, akik akarják, és ott is sok tapasztalatot lehet gyűjteni, ami elengedhetetlen a versenyeken való részvételhez.

Valamint a Dunára is lesznek kirándulások, ami már sokkal gyorsabb folyású mint a Tisza. Budapesten pedig van kapcsolatunk kajak egyesülettel, akikkel nagyobb közös túrázást is lehetne szervezni a Duna budapesti szakaszán is, valamint távolabb is.

Viszont az elején persze csak a Császárszállási tóra korlátozódnának az edzések. De ha a jövőben megfelelő számú érdeklődő lesz, és sikerül megvalósítani egy igazi kajak egyesületet, valamint folyamatosan tudjuk fejleszteni a vízitelep felszereltségét is, és napi színtű edzések lesznek, akkor egyéb országos szintű versenyeken is részt lehet venni versenyhajó kategóriában.


Eleinte persze még kicsiben indulunk, a legszükségesebb dolgokkal, de később egy rendes Kajak Egyesületté is kinőheti magát. Ezért ha bárki tud bármilyen támogatási lehetőségről, amit igénybe lehetne venni, és elősegítené a megvalósítást, akkor az is szóljon.


Amennyiben érdekel a kajakozás, akkor lájkold, oszd meg, valamint írj üzenetet, vagy jelezd bárhogy, hogy Téged ez érdekel, és szívesen részt vennél benne, ha elindulna. Vagy ha bármi kérdésed van, akkor is írj.


Nézd meg a szórólapot is, ezzel a városban majd találkozhatsz több helyen is, ezen is van még pár információ, amit itt most nem írtam le.


Ez meg a szórólap, telefonszámot most szedtem le róla nehogy innen valaki szórakozzon. [link]

2012. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

mi a cuccnak a neve facebookonamit kiraktál mert nem ad ki semmit erre

hogy

KAJAKOZÁS?Nyíregyházán?Tettszene?ha igen,lájkold!

2012. febr. 20. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt hirdetésként írtam ki az i love Nyíregyháza oldalra, meg még pár másik Nyíregyházi oldalra

ott megtalálod ha visszakeresed a november, december környéki bejegyzéseket

2012. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!