Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szálkásító étrendet javasolni?

Szálkásító étrendet javasolni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, kajakozom(ennek ellenére nem vagyok szálkás), sajnos nem mindig tudok olyan ételt fogyasztani amit az interneten található testépítő diéták javasolnak. Tudnátok segíteni, hogy mit egyek??:D
2011. nov. 21. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül javasolják azokat a kajákat :D Miért nem tudsz olyanokat enni? Mármint pénz, vagy csak "anyu nem főz"?
2011. nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
anyu nem főz:) menzán meg nem adnak nekem olyat mert én most ezt akarom :D
2011. nov. 28. 13:32
 3/10 Zakathol ***** válasza:

16 évesen ne ilyenekkel foglalkozz szerintem. Csak figyelj a kaja mennyiségére és minőségére, sportolj és örülj. Még fejlődésben vagy, fölösleges ilyenekkel "terheli" a szervezeted. Majd ha beáll az anyagcseréd 18-20 környékén.

Szerintem...

2011. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Offthewall ***** válasza:
fozz magadnak, en is azt csinalom.. Menzat felejtsd el es helyette koltsetek a menza arat feherje shake-re, meg zabra. egyel meg napi 2OO gramm rizst, zabot, 5-6 felé elosztva, más ch beviteled ne nagyon legyen. Ezt ahogy egyre kisebb a felesleg próbálhatod fel-le ugráltatni, de 2-3 hetente csökkentsd szerintem 3o-4o grammal amig szükséges. Fehérje shakel, és esetleg hozzáadott LASSÚ ch val(zab, barna rizs, zöldségek, (édes)burgonya-különösebb zsirmennyiség nélkül készitve, pl héjában- váltsd ki az eddigi délelőtti étkezéseidet, ami menza meg esetleg 1-2 falat vmi volt. A délutáni kaját meg beszéld meg a szülökkel hogy valami egészséges kaja legyen(nem, a főzelék nem egészséges :D) ha nagyon nem megy vállald fel hogy te főzöd a saját kajád, feltéve, hogy van rá hely, időpont a konyhában, és van alapanyag. A body.builder.hu-n részletesebben olvashatsz mind a szálkásitáshoz ajánlott kajákról, mind a makronutriens(fehérje, ch, zsir) bevitelről, edzéstervekről, stb. Én tehát mindenképp javaslok 1 fehérjeshaket(lehetőleg ne olyat aminek a harmada szőlőcukor :D), más kiegészitőt viszont 1. nem hiszem hogy tartósan tudsz vásárolni 2. fölösleges 5 féle kieget használni ennyi idősen, viszont ez szerintem alap. A kajak mellé ha tudod heti 1 vagy 2 intervallumos futást illesz be, vagy intenzivebb bringázást, focizást, illetve 1 vagy 2 súlyzós edzést, 1-2 hét átmozgatás után ha megtanultad a gyakorlatokat nagyobb súlyokkal, mert a nagyobb súlyok több kalóriát használnak föl.
2011. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hé, csináld meg magad :D Este a maradék 30 perc gépezés helyett be a sütőbe a másnapi hús, a fazékba a rizs, esetleg még összedobsz egy rántottát reggelre, és kész. Amiket Offthewall írt, azok jók, testzsír csökkentésére meg ugye nem igazán alkalmas a csoki meg a csipsz.

ha ez segít, itt egy alap étrend:


1. zabpehely

2. tojás

3. husi + (barna)rizs

4. husi + zöldség

5. sovány túró + lenmagolaj


+ reggel/este/edzés után fehérje.


Amúgy Zakathol, sosem értem, miért terhelné a diéta a szervezetet? Én 15 vagyok, fél éve teljesen normálisan lefogytam, se a suli, se semmi más nem akadályozott. Igazából ez csak annyi, hogy az összevissza minden szar evés helyett kicsit beszabályozod az étrendet, ettől még minden tápanyagot megadsz a testednek.. szerintem :D

2011. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! A futással nincs gond, az edzés elég kemény, kicsit oda figyelek pár hete, már így is dobtam le 1-2 kilót :)
2011. nov. 28. 22:25
 7/10 Zakathol ***** válasza:

Nyilván azért használtam idézőjelet...


Én meg azt nem értettem sose, hogy egy 1x < 18 éves fiatal minek foglalkozik ilyenekkel. (nyilván van kivételes eset, de most itt úgy értelmeztem a kérdést, hogy nem 20+kg feleslegről vagy kóros soványságról beszélünk) Persze nem baj az - sőt dícséretes - hogy már most tisztában vagy(tok) alapvető táplálkozási és életmódbeli irányelvekkel, csak értelmét nem látom annak, hogy +- pár kg-on görcsöljenek az emberek. Persze az is lehet, hogy én vagyok így begyepesedve :D Én anno 15-6 évesen kint csapattam az udvaron, lógtam a haverokkal és nem azzal foglalkoztam, hogy jaj nem vagyok szálkás :D

Sportolni kell és jó, ennél többel szerintem ráér az ember később foglalkozni.

Persze tudom, manapság nagy a nyomás a fiatalokon...


Na mindegy is, beszélek itt össze-vissza. A lényeg, hogy amit tudni akart a kedves kérdező, arra kapott bőven választ. A többi meg egyéni "szocpolitika" :)

2011. nov. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
A hal szálkásító étel?? mármint ha nem szeded ki evés előtt a szálkákat... anyám má két hete halat főz mert hogy az szálkásít... NEM IS VAGYOK KÖVÉR BAZTD CSAK KICIT DUCI! NA!
2011. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Offthewall ***** válasza:
utolsó: Jót nevettünk :)
2011. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
16 évesen hova akarsz szálkásítani?..
2011. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!