Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hány méter mélyre tudnak...

Hány méter mélyre tudnak merülni az emberek?

Figyelt kérdés
Mármint úgy, hogy a nyomást kibírják, és van oxigén palackjuk.
2012. febr. 22. 18:11
 1/6 anonim válasza:
38%
Akár 50 méterre is :D
2012. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pontos adat kéne, holnap biológia órára.
2012. febr. 22. 18:24
 3/6 lee12 ***** válasza:
47%

szabad tüdővel lemennek 50 méterig röhögve:D

amúgy wikipédián biztos van méréseredmény

2012. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tiszta oxigénnel 6 méterig. Méllyebben mérgező.


A rekordot magyar búvár tartja, legalábbis én így tudom, azóta lehet hogy változott :) [link]


Fontos tudnod, hogy a kedvtelési búvárkodás határa 40 méter (de inkább 30) ilyen mélyre merül a legtöbb búvár. A palackban (a kedvtelési búvárok esetében) LEVEGŐ van és nem oxigén (21% oxigén, 79% nitrogén 1% egyéb). Nitroxot (amiben egy kicsit több oxigén van és kevesebb nitrogén)

gyakorlott búvárok használhatják, akik elvégezték a hozzá szükséges tanfolyamot, és tovább szeretnének a vízben maradni. Az olyan extrém esetekben amikor egy ember 270 méter mélyre akar merülni Trimix kell (ebben hélium is van). Ha ez a része is érdekel a témának akkor itt az oldal: [link]

[link]


És ha kell még segítség, esetleg kérdésed merül fel, írj rám nyudodtan, szívesen segítek amiben tudok. :)

2012. aug. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt fontosnak tartom, hogy a magyar rekorder, akit írtam egyedül, segítőbúvárok nélkül tette meg az utat. Segítőbúvárral biztos mentek méllyebbre is.
2012. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!