Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Zavaró ha azonos hosszméretű...

Zavaró ha azonos hosszméretű a két feeder bot vagy ez csak bevett szokás?

Figyelt kérdés
3,6 méteres a mostani.Köszönöm a válaszokat.
2012. febr. 23. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Már miben zavarna? És aki két különböző hosszúságúval horgászik, az mit mond, hogy miért zavaró? Nem nagyon értem a kérdést.
2012. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra akartam kilyukadni , hogy az ismerőseim mind két különböző hosszúságú feederbottal pecáznak. Nekem 1db 3,6méter hosszú van és egy szintén 3,6 méterest vennék mellé. Jobb a küönböző hosszúság a két bot közt vagy semmi jelentősége.
2012. febr. 23. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
A 3,6-as szerintem egy jó méret. Nekem is 2 db olyan van. Persze, ha hosszabbat akarsz dobni, akkor a hosszabb feeder általában alkalmasabb rá. Vannak távdobók is 4,5 méteres hosszban, ezekkel több mint 100 métert is el lehet érni. A 3,6-as mellé egy 3,9-es, vagy 4 méteres is jó választás lehet.
2012. febr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gomzoli ***** válasza:

Képzeld el, hogy egyszerre horgászol a két bottal, amit értelemszerűen a zsinórral (nagyjából) derékszögben, egymással párhuzamosan, egymáshoz közel fogsz elhelyezni, hogy szemmel tarthasd mindkét spiccet. Ugyebár mögöttük ülsz egy széken, vagy vödrön, vagy amid van, méghozzá éppen olyan távolságban, hogy karnyújtásnyira legyél tőlük. Ez feltételezi, hogy a két bot markolata pontosan egymás mellett lesz (-hogy kapás esetén azonnal elérd bármelyiket). Ha a botok ugyanolyan hosszúak, akkor tehát a spiccük is egymás mellett lesz. Itt jön a bibi, hogy a zsinórok összeérnek. Hogy ezt kiküszöböld, kissé eltolódva kell letenned az egyik botot a másikhoz képest. Ekkor azonban már nem fog kézreesni, és lekésed a kapást, és be is záródott az ördögi kör...

Ezért jobb, ha az egyik bot rövidebb/hosszabb a másiknál.

A hosszabbik bot kerül "kívülre", hátulra, annak spicce túlnyúlik a másikén (ami előtte van), így az egymás mellett lévő markolatokat szépen eléred, és a spicceik sem merednek egymás útjába.

2012. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A divat megkívánja, hogy különböző hosszúak legyenek!

Egyébként bárhol el lehet helyezni a 2 egyforma botot úgy, hogy el is érd a kapást és ne is zavarják egymást.

2012. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!