Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kezdjek neki pergetni?

Hogyan kezdjek neki pergetni?

Figyelt kérdés

Már 4-5 éve horgászom de nem hogy pergetni nem még rablóhalas horgászatot sem próbáltam! Pergetni szeretnék partról csukára 1-5 kg-ig körülbelül.Tavon szeretném mind ezt tenni.Mivel egyik ismerősöm barátom se perget nem tudom hogyan kezdjek neki.Cuccom nincs.Milyen botot,orsót vegyek?

Milyen dobósúlyút?Sokat nem szeretnék áldozni rá. Olyan 15 ezret gondoltam.Olyan vízen szeretnék pecázni aminek sima iszapos nagyrészt az alja.Kérlek segítsetek pergető horgásztársak :)))!



2012. ápr. 11. 20:11
 1/9 Haass Norbert ***** válasza:
Ha csukára szeretnél pergetni, nem kell nagyon finomkodni, ugyanis a csuka szinte bármire rávág. Ha mégis meg szeretnéd adni a módját, akkor a teljes felszerelésre a 15 ezer szerintem kevés lesz. 15 körül lehet egy közép kategóriás pergető bot, orsót 5-6 ezerért tudsz venni jobbat, finomabbat. A jobbfajta wobblerek, gumihalak, twisterek, villantók árban eltérhetnek, de ki kell tapasztalni, hogy adott helyen, adott csukák mire mennek jobban. És természetesen a kifinomult technika és türelem sem árt, szóval hosszú tapasztalatok kellenek e műfajhoz. Nézz körül a walterland.net - en, ott találsz botot, orsót, műcsalit, kategóriák szerint.
2012. ápr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Haass Norbert ***** válasza:
Jah és csukára inkább erősebb, masszívabb botot nézz, mert fejrázással könnyen kirázza magából a horgot, nem beszélve a nagyobb példányok erejéről.
2012. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gomzoli ***** válasza:

Mivel a pergetés során különösen igénybe van véve, ezért én inkább az orsóra költenék többet, mint a botra. Mindenképpen elsőfékeset vennék, mert robusztusabb és precízebb a hátsófékesnél, mérete 40-es lenne.

Botot elsősorban rakósat néznék (nem teleszkópost), kb. 2,7-3 méter hosszban, 30-60, 40-80 gr körüli dobósúlyban.

Ha futja rá, akkor az orsóra fonottat tegyél, kb.15-ös vastagságban. A nehezebb műcsalik vezetése során nincs az a "gumikötél-effekt" mint a monofilnál, így minden rezzenést azonnal érzel a kezedben, a boton keresztül (ez nem csak elmélet, valóban így van), valamint hatékonyabb a bevágásod is, és a csalit is jobban tudod ugráltatni, szóval sokkal direktebb a kapcsolatod a csalival.

Abban teljesen egyetértek az előző íróval, hogy 15e-ből komplett felszerelést venni... sovány lesz. Avagy olcsó hús híg lével.

Én a helyedben hozzátennék minimum 8-at, és abból az össz. 23 e-ből 10-et orsóra, 7-8 ezret botra, a maradék 5-6 ezerből zsinórt, és pár műcsalit vennék.Több Villantót, wobblert, gumihalakat pedig ráérsz apránként beszerezni.

2012. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Átgondolandó!
2012. ápr. 12. 14:54
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek inkább vegyek egy drágábbat ?
2012. ápr. 12. 14:55
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Erről a botról mi a véleményetek ?

2012. ápr. 12. 15:09
 7/9 Farkas Milán ***** válasza:
46%
Szerintem semmiképpen sem vegyél használt botot, illetve internetről se rendelj. Botot csak horgászboltból vásárolj, ahol kézbe is tudod venni. A bolti eladók pedig sok segítséget tudnak adni! A minőségi cuccok általában drágábbak, de mindenképpen megéri spórolni rá. Mivel tovább fogja bírni, jobban meg leszel vele elégedve....stb.
2012. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
KSÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK!!!
2012. ápr. 12. 15:52
 9/9 Versus5200 válasza:
Én tapasztalt embereket kérdeztem mert én is most szeretném elkezdeni megtanulni és azt mondták hogy kell hozzá előke amit a hal nem harap el de nem butitja el a wobblert.Érdemes előszőr egy könnyű wobblert használni mert azt csak bedobod és húzod és nem kell hozzá rángatni.Érdemes kis botot venni 6-7 ezer forintért és akkor nem fárad el a kezed.Sok sikert.
2018. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!