Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért akadtak le?

Miért akadtak le?

Figyelt kérdés
Elmentem horgászni és fogtam 1 pontyot kb este 7-8 között de ahogy lement a nap és sötét lett, bevágok a kapásra és meg akad a hal érzem h megvan húzni akarom kifelé és csap egyet és elmegy. Ez tegnap 3-szor fordult elő. Másodjára még majdnem túl későn vágtam be hogy jóban lenyelje a horgot mert tudom hogy ilyenkor a halak óvatosabbak, meg ki is látszót a horog hegye is de úgyan az. Biztos hogy nem a horoggal van a baj mert, 2 különbözőre ment a 3 kapás. Valakinek valami ötlet ?
2012. ápr. 12. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet nem vágtál be elég erősen ahhoz hogy jól akadjon. Mert ha fenekezel és mondjuk messzire dobsz, vagy esetleg fúj a szél, akkor hasa keletkezik a damilnak és hiába vágsz be nagyot lehet a hal alig érzi meg mert akkora hasa volt a damilnak. Lehet valami ilyesmi probléma volt. Vagy csak egyszerűen ilyen napod volt hogy nem jött össze, a halak minden esetben nem jól vették be a szájukba a horgot, vagy csak szórakoztak és igazából nem is voltak éhesek és csak a szájuk szélével csíptek rá a kajára. Majd legközelebb jobban összejön.
2012. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazad van köszi :)
2012. ápr. 13. 11:37
 3/13 Farkas Milán ***** válasza:
Nincs igaza az előző válaszadónak! Ne nyugodj bele a dologba, mert legközelebb is eredménytelen leszel! Olyan nincs, hogy a halak nem éhesek és csak a szájuk szélével csipegetik a csalit!! Ilyen esetben a felszerelés a hibás. Változtasd meg a horogelőke hosszát, a horog méretét!! A bevágás sose legyen erős. Ha egy ponty a szájába vesz a csalit, és jó a felszerelés, akkor az olyan szinten megakasztja magát, hogy soha a büdös életbe nem menekül. Ettől függetlenül néha van olyan, hogy rosszul akad, de nem egymás után háromszor!!
2012. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De előtte 2 pontyot sikerült megfogni :/ most nem tudom mit tegyek :(
2012. ápr. 13. 18:09
 5/13 Farkas Milán ***** válasza:
Most ezen nem kell kétségbe esni! Ha túl sok hal akad le, akkor változtatni kell a horogelőkén!! Ha sok hal elmegy, annak a túlságosan kemény bot és a túlságosan durva fárasztás is lehet az oka!! Ha egy hal rosszul akad, de óvatosan fárasztod, akkor kicsi az esélye, hogy leakadjon! Milyen botokkal, zsinórral...., milyen felszerelésekkel horgászol??
2012. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Feederel [Döme Gábor] horgászók gyenge 15 zsinórral . És haldorádós feeder csali illetve szerelék.
2012. ápr. 13. 20:35
 7/13 Farkas Milán ***** válasza:
Feeder botoknál nem szabadna gyakran leakadni a halaknak. Próbálj meg visszagondolkozni! Nem lehet, hogy a finom kapásoknak túl hamar vágtál be? Milyenek voltak a kapások?
2012. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az elsőre lehet de a másodikra teljesen fehúzta. És a 3-madikra is. Vagy az is lehet h nem lehet, mindig szerencséje az embernek.
2012. ápr. 13. 20:43
 9/13 A kérdező kommentje:
Meg még annyit szeretnék kérdezni, tudom ez nem tartozik ide de az ifjúsági horgász miben kűlönbözik a felnőttől ? pl kevesebb a napi jegy ?
2012. ápr. 13. 20:44
 10/13 A kérdező kommentje:
És minden válaszodat köszi.
2012. ápr. 13. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!