Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászat. A szabályok szerint...

Horgászat. A szabályok szerint egy szereléken három horog lehet. Ez érvényes az úszós szerelékre is? Ha ragadozóra megyek egy 3 ágú horoggal, az már 3 horognak számít vagy azokból is fel lehet tenni 3-at?

Figyelt kérdés
Felnőtt engedélyről van szó.

2012. ápr. 17. 11:31
 1/6 DannyZuko ***** válasza:
a hármasból is három lehet, mint pl a harcsázó cuccoknál is szoktak a stupek alá 2-3 hármast kötni. úszóson is lehet 3db horog. 2 bot szerelésenként max 2 horog. általánosan eza szabály. helyi klubbokban eltérhet.
2012. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Farkas Milán ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a felnőtt horgász két bottal és botonként két horoggal horgászhat! tudomásom szerint csak néhány helyen használható 3 horog! A hármashorog pedig egynek számít!

Amúgy nem értem, hogy miért akarsz 3 horoggal horgászni! Semmi értelme sincs sem fenekező, sem úszós módszernél!

Ugyanis a hal egyszerre csak egy horgot vesz fel! A többi horog pedig csak hátráltatja a horgász ( beleakad a nádba, a merítőbe, életveszélyes sérüléseket okozhat a halnak...stb.) Attól, hogy egy végszereléken több a horog, nem nő meg a halfogás esélye!! Ha nem jó helyen, nem jó időben és nem jó csalival horgászol, akkor 3 horoggal sem fogsz halat fogni! Ha pedig jó helyen ülsz és jó a taktikád, akkor egy horoggal is elképesztő mennyiségű halat foghatsz!!

2012. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A horgászatra jogosító területi engedéllyel rendelkező személy legfeljebb kettő (egyenként legfeljebb három horoggal felszerelt) horgászkészséget, valamint egy darab, egy négyzetméternél nem nagyobb csalihalfogó hálót használhat. (vhr. 26. § (2) bek.)
2012. ápr. 17. 13:15
 4/6 A kérdező kommentje:

"és nem jó csalival horgászol"


Erről van szó. 3 horog 3 különböző csali, míg ki nem tapasztalom, hogy melyik a jó.

2012. ápr. 17. 13:18
 5/6 DannyZuko ***** válasza:
szerintem is flesleges a három horog. egy dologban látom értelmét. ha a hal nem tudjuk hogy fenéken, felette vagy még feljebb van, akkor oksa a 3 horog, mert egyiket csak megtalálja...
2012. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Farkas Milán ***** válasza:

Attól, hogy három horogra három különböző csalit teszel, attól még nem leszel sikeresebb!! Ugyanis a csali sem utolsó szempont a horgászatban, de ennél sokkal fontosabb a jó hely!! Nem tudom, hogy mennyire vagy tapasztalt horgász, de ha olyan helyen horgászol, ami egy nagyon jó haltartó helyen (akadó, medertörés...stb.), akkor sokszor teljesen mindegy, hogy milyen csalival horgászol, mert mindennel fogni tudod a halat. persze mindig is lesznek olyan csalik, amik több halat fognak hozni.

Persze ha egy agyontelepített kockatóban pecázol, akkor nem fontos megkeresni a jó haltartó helyeket, mert akárhova dobsz, ponty fog teremni a horgodon. ezekben a tavakban tényleg a csali számít. Ugyanis a halak túl vannak etetve a horgászok által bedobált vackokkal. Ilyenkor nagyon válogatósak tudnak lenni és csak a legjobb minőségű dolgokkal fognak "szóba állni" ! ( bizonyára tudod, hogy bizonyított tény: az éhes halaknak bármilyen kaját szórsz be, meg fogják enni, mert irányítja őket a létfenntartó ösztön. Viszont ha túl vannak etetve, akkor csak kevés mennyiséget vesznek magukhoz és azt is csak csak a nagyon jó minőségűek közül!!)

2012. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!