Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Közvetlen nád meletti horgásza...

Közvetlen nád meletti horgászathoz milyen botot használjak?

Figyelt kérdés
Ma kint voltam horgászni nád melett bent álltam egy kb. 2 kg -os pontyot fárasztottam amikor a teleszkópos botomnak eltört a spicce(elég régi bot volt).Most azon gondolkodom hogy lehet nem csináltatom meg ha nem veszek egy újat.Na de : Miylet vegyek match botot ? Teleszkóposat? sima 2-3 részest? Elég masszívnak kéne lennie!!! Mekkora dobósúlyú legyen?? egy 8asnál többet nem akarok a botra költeni. Ui.:Álltalában ha nád melett horgászok fonott damillal szoktam ez fontos azt hiszem !

2012. máj. 1. 18:39
 1/4 anonim válasza:

Ha fontos a rövid szállítási hossz (kb. 70-100 cm), akkor természetesen teleszkópos. Ebből is a carbon kell, mert az üvegszálasok hamar eltörnek. Ezekkel kiválóan lehet fenekezni és úszózni, és olcsóbbak is.

Ha nem fontos a szállítási hossz, akkor ajánlom a 2-3 részeseket, mert azok lényegesebben erősebb botok, persze drágábbak.

Ha fenekezel, vagy meg kell tartani a halat, akkor a match kizárva, mert az inkább finomszerelékes technikához való. Meg a bot karakterisztikája sem arra való, hogy fogd vissza a halat vele.

A dobósúly attól függ, hogy milyen messze akarsz eldobni. Ha 100 m alatt dobsz, akkor elég egy 50-120g. Nyilvánvalóan ha nagyobb kosarat teszel rá vagy nagyobb olmot akkor nagyobb dobósúly is kell. Persze az ár így megy felfelé:).

A privát véleményem az, hogy a boton és az orsón soha ne garasoskodjunk. A minőség mindig pénzbe kerül. Persze a ló túloldalára sem kell átesni! Ha egy bot 15e, akkor annyiért kell megvenni és biztos minőséget kapunk cserébe, amit egy életen át is használhatunk (persze ha vigyázunk rá(:).

2012. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úszózni szeretnék nád melett és igen-igen vissza kell fogni a halat!Erre mit javasolsz?
2012. máj. 1. 20:14
 3/4 anonim válasza:

Gondolom csontra húzott fékkel kellene megtartani a halat. Ilyenkor minden terhelés a zsinóron és a boton van. A fonott zsinór megfelelő, de kell egy masszív bot.

Ha vannak nagyobb halak is a tóban, akkor ugrott a teleszkópos bot is, mivel azok a teleszkópos tagok miatt gyengébbek. Oda egy 2-3 részes bot kellene, ami nem hajlik könnyen.

2012. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Levi96 válasza:

hali

szerencséd van mert én is nagy nádipontyos horgász vagyok és tudok adni pár jó tanácsot 1 a teleszkópos botot felesd el az nem oda való a nádhoz egy jó erős két három része bot kell itt van az általam használt jó bot amit nekem is egy profi horgász ajánlott és nem drága!!!! [link]

nagyon jó kis bot könnyű erős ,de mégis gerinces.A fonott zsinór azért nem jó mert nem nyúlik és ha nagyobb halal van doldog mivel a fék feszes nádnál semmi nem tudja a halat fárasztani és kiszakad a szájából inkább egy vastagabb monofil kb 0,40 mm és ez nyúlik és fárassza a halat persze ez is jó minőségű legyen ha kérdésed van szívesen segítek

2012. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!