Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pergetőhorgászok, milyen...

Pergetőhorgászok, milyen zsinórt használjak kezdő pergetőként? Többi lent.

Figyelt kérdés
Milyen zsinórt válasszak kezdő pergetőhorgászként? Monofilt vagy fonott zsinórt használjak? Ha igen, milyen méretben? Eddig néztem a NanoFilt? Erről mi a véleményetek? Eseteleg fonottból a FireLine vagy PowerPro?

2012. ápr. 20. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
fonottat kezdőként ne. könnyen gubancolódik, meg stb, kezdőként sok bajod lehet vele. majd ha már lesz gyakorlatod a pergetésben és megfelelő felszerelés(fémdobú orsó) áttérhetsz fonottra
2012. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A felettem szólónak igaza van!

Ha nem egy teljesen tiszta és kis sügérekkel teli tavon akarsz horgászni akkor jó minőségű kb 0.20-0.25 monoval kezdj, ez elég erős ahoz hogy egy nagyobb halat kiszedj (5kg vagy fölöttit, de azt csak ügyesen). Viszont mindig figyelj a csalivezetésre, mert ha leakadsz akkor a monóval sok csalit fogsz a vízben hagyni (ez sajna tapasztalat, én is így kezdtem). Majd ha már megvan a megfelelő ismereted( víz, csalivezetés, stb) és a megfelelő felszerelés akkor jöhet a fonott. Nekem a 30-60as botomon 22 spro fonott van ez keménynek hangzik, de ahol horgászom ott ez kell. A "kis botomon" 8-27g azon pedig 16 fonott, persze a pótdobokon pedig ugyanez a méretű mono. A nanofilről nincs saját tapasztalatom, de amit idáig tudok róla azok alapján neked biztos hogy nem ajánlanám, mivel inkább az UL pergetéshez jó, de a legapróbb sérüléstől is drasztikusan csökken a szakítószilárdsága( ennek még ki kell forrnia).


Egyébként egy valamire való horgászboltban, tuti hogy tudnak segíteni!

2012. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nyugodtan használhatsz fonottat is, de érdemes valami jó orsót vásárolni hozzá. A nanofilt szerintem ne erőltesd, sérülékeny! A PowerPro az nagyon jó (az egyik legjobb), jó még a Sufix 832 is. A műcsali rögzítéséhez meg mindenféleképpen használj Not a Knot kapcsot.
2012. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tanácsokat! megfogadom;)
2012. máj. 4. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!