Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Jól kötöm meg a szereléket?

Jól kötöm meg a szereléket?

Figyelt kérdés

Fenekező hogászat, leginkább ponty a cél. Úgy szokott kinézni a szerelék, hogy jön a főzsinór, arra jön egy forgó. A forgóra ráteszek egy kb 60 centis zsinórt, azon van az etetőkosár és a végén megint egy forgó, amire jön egy kb 10 centis zsinóron lévő horog. Az etetőkosaras részt kapoccsal rakom a forgóhoz, a horgos részt csak rákötöm a forgó alsó karikájára. A fenti forgónak az alsó részéhez szoktam kötni még egy horgot (ami igy körbe tud fordulni) szintén kb 10-20 centis zsinóron.

Tudom hogy nem a legjobb, segítenétek hogy hogyan kéne megcsinálnom?

0.25-ös az összes zsinór, de most gondolkodom hogy lecserélem a főzsinórt 0.35-ösre, a két horog zsinórját jó ha szintén 0.35-ösre csinálom, vagy az legyen vékonyabb?



2012. jún. 2. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
1 horog inkább mint 2.. egyikkel fárasztás a másik meg beakad akárhova... 1 gubancgátlócsöves etetőkosár, 1 forgó és ha lebegtetsz 15 centi előke ha nem akkor 20-25
2012. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
részletezhetném órákig a szerintem ideális végszereléket, de azt javaslom inkább menj be egy közeli nagyobb horgászboltba és ott csak profik vannak akik részletes felvilágosítást tudnak adni.
2012. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
szivesen segitenek énis tegnap vettem részt egy ilyen "kurzuson" (bojlis)
2012. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Farkas Milán ***** válasza:

Leírok neked egy sokkal egyszerűbb és nagyon jól működő végszereléket. lőtte még annyit, hogy a 0.25-ös zsinór tökéletes, nincs szükség vastagításra. Ha szükséged van rá, akkor inkább használj fonott vagy monofil dobóelőtét zsinórt. Ha fonott, akkor 0.20-0.22-es méretig, ha monofil, akkor kb.0.45 -0.50-ig. Az előtétet össze kell kötni egy csomóval, ami nem gátolja a dobásokat. A legalkalmasabb csomó erre az " uni tu uni " csomó. Keress rá neten, meg fogod találni.

1., Fogj egy távdobószárral ellátott etetőkosarat. Ezt fűzd fel a főzsinórra, vagy az előtétzsinórra.

2., A kosár alá húzz fel egy gumigolyó, ami ütközőként fog funkcionálni.

3., Köss fel egy forgókapcsot.

4., Ebbe a kapocsba kösd bele a horogelőkédet. Ennek a mérete a 8 centitől a 25-30 centiig is terjedhet. Csak az adott szituáció határozza meg!

2012. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

akkor lehet a damil minősége trágya, mert van hogy bedobáskor leszakad.

ha vennék 0.35-öt attól lenne valamivel rosszabb nekem? és akkor ezekszerint az etetőkosár fölé felesleges a kapocs, és nem kell fölé semmi ami megakasztja és nem engedi felcsúszni pl...?

2012. jún. 2. 20:50
 6/21 anonim ***** válasza:
így van, nem kell a kosár fölé kapocs. ja és szerintem nem tudsz rendesen csomót kötni, azért szakad bevágáskor a szerelék. 35-ös zsinór feleslegesen erős...gondolom nem huszonkilós pontyokat akarsz fogni. bár ha nagyon nehéz terepen horgászol, akkor indokolt. 6-8kg-os halakra, viszonylag tiszta terepen elég a 25-ös. ja és az is igaz, hogy mindíg egyhorgos szerelékkel horgássz
2012. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Farkas Milán ***** válasza:

Egy 0.25-ös zsinór bőven elég arra, hogy egy kapitális halat kifárassz!

Ha dobáskor elszakad, akkor az vagy a gyenge csomók, vagy a rossz minőség miatt van. Tudom ajánlani a spro carp maxx zsinórját, a különböző nevis zsinórokat. Ha kevesebbet akarsz rá szánni, akkor a carp expert is szóba jöhet.

Minél több csomó van egy végszereléken, az annál gyenfébb. Az általam felvázolt végszerelék azért is jó, mert csak egy csomót tartalmaz. Így kevésbé gyengíti a szereléket. Nem kell a kosár felé kapcsot tenni!

2012. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Farkas Milán ***** válasza:

Valamint ezzel a szerelékkel érhetőek el a legnagyobb dobások is. ( a kosár helyett ólmot is használhatsz!)

A vastag zsinórokkal az a baj, hogy minél vastagabb, annál kisebbet tudsz dobni, tehát kisebb távolságot tudsz meghorgászni. A vastagabb zsinórokat a halak is hamarabb észreveszik!

2012. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
értem. az a helyzet hogy nagyobb halakat szeretnék fogni, multkor is 12 órás horgászat alatt volt kb. 12-13 ponty, 2-3-4 kilós átlagban, és ez már igy annyira nem jelent nagy élvezetet, szeretnék egy nagyobbat kiemelni (mert van a tóban sok), azért is féltem hogy a 0.25-ös nem lesz elég. eddig ugy csináltam, hogy felső horogra kukorica, alsóra bojli, általában a kukoricát kapta be ez a méret. mostmár csak nagyobb bojlit akarok rátenni, amire elvileg nagyobb halak szaglásznak... szóval akkor a kosár fölé nem is kell ütköző? + még egy kérdés, gőzöm sincs mennyi damil megy rá az orsómra. ezt honnan tudom meg? ha veszek 150 métert az elég lesz, vagy 300 kéne?
2012. jún. 3. 13:49
 10/21 A kérdező kommentje:

a másik meg hogy csomót jól kötök, abból már csináltam jópárat és olyan még nem nagyon volt hogy amiatt vesztettem el halat.

sajnos 1-2x volt olyan hogy bedobásnál leszakadt az egész, így már eléggé félve dobok és igy nem is tudok nagyot. a damil már elég régi, jópár éves, rmeélem az volt a gond, és ha kicserélem jó lesz. előkére is jó a 0.25-ös?

2012. jún. 3. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!