Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Jól kötöm meg a szereléket?

Jól kötöm meg a szereléket?

Figyelt kérdés

Fenekező hogászat, leginkább ponty a cél. Úgy szokott kinézni a szerelék, hogy jön a főzsinór, arra jön egy forgó. A forgóra ráteszek egy kb 60 centis zsinórt, azon van az etetőkosár és a végén megint egy forgó, amire jön egy kb 10 centis zsinóron lévő horog. Az etetőkosaras részt kapoccsal rakom a forgóhoz, a horgos részt csak rákötöm a forgó alsó karikájára. A fenti forgónak az alsó részéhez szoktam kötni még egy horgot (ami igy körbe tud fordulni) szintén kb 10-20 centis zsinóron.

Tudom hogy nem a legjobb, segítenétek hogy hogyan kéne megcsinálnom?

0.25-ös az összes zsinór, de most gondolkodom hogy lecserélem a főzsinórt 0.35-ösre, a két horog zsinórját jó ha szintén 0.35-ösre csinálom, vagy az legyen vékonyabb?



2012. jún. 2. 18:13
1 2 3
 11/21 Farkas Milán ***** válasza:

Előkének is tökéletes a 0.25-ös damil. Az orsód dobjának oldalán le van írva, hogy hanyas zsinórból hány méter megy rá! Milyen orsód van? De inkább vegyél 300 métert, mert akár abból még előkéket is tudsz kötni! A kosár fölé pedig nem kell ütköző. Ha bojlival akarsz horgászni, akkor a kosár helyett inkább egy távdobó szárral ellátott ólmot használj. Ne használj etetőanyagot, mert az hamarabb felkelti a kisebb halak figyelmét. Inkább próbálj meg magokkal és néhány szem bojlival etetni!

Mióta horgászol? Mert a bizonytalanságodat véve alapul még nem horgászhatsz rég óta. Ha ez így van, akkor még ne akarj egyből nagy halat fogni, mert nagyon nagy csalódások fognak érni!! Amúgy az, hogy bojlival fogsz horgászni, nem jelenti azt, hogy nagyhalakat is fogsz fogni!

Én 14 éve horgászom, már negyedik éve bojlizom. Mégsem fogtam még igazán nagy halat. Volt egy-két tíz körüli, és ennyi. ( mondjuk nekem ezek hatalmasnak számítanak)


"multkor is 12 órás horgászat alatt volt kb. 12-13 ponty, 2-3-4 kilós átlagban, és ez már igy annyira nem jelent nagy élvezetet,"


Őszintén szólva ezen kiakadtam. Milyen horgász az, akinek nem jelent nagy élvezetet az, hogy egy 12 órás horgászat alatt 12-13 darab 2-4 kilós pontyot fog?? Mondjuk ha egy agyontelepített tóra jársz horgászni, akkor ez tényleg nem valami jó teljesítmény. Általában az ilyen tavak összelopkodnak jelentős mennyiségű nagy pontyot, amiből lehet is tekintélyes számmal fogni! Voltam már olyan egyesületi horgásztavon, ( 5 napot töltöttem el a partján) ahol örülnek, ha 1 hónap alatt meg tudják fogni a 12-13 pontyot. Van, amikor még ez sem sikerül. Egy ilyen tavon megtanulja az ember, hogy igen minden hal számít, és minden halat meg kell becsülni! Néha engem is idegesít, hogy a bojlimat vagy pelletemet, már megint csak egy 3 kilós ponty vette fel, de visszagondolva szívből örülök, hogy megfogtam azt a halat. Valamint tisztában kell lenni azzal, hogy a nagy ponty horgászatban nagyon nagy százalékos arányt foglal el a szerencse szó. Te egy nagy, óvatos és rutinos pontyot nem biztos, hogy be tudsz csalni az etetésedre, mivel lehet, hogy ismeri a trükköket! Ahhoz, hogy nagy halat fogj, jó helyen kell lenned jó időben, jó csalival és etetőanyaggal, valamint megfelelő felszereléssel. A nagyhal horgászat itt ki is fújt ( azért kell hozzá tudás is, mert csak az tudja kamatoztatni a szerencséjét, aki megfelelő tudással rendelkezik) Ezeket a kijelentéseket már több bojlis versenyt megnyerő emberektől hallottam! ( azért ők már csak tudnak valamit. Vagy csak szerencsések?) Az utóbbi pár évben én is rengeteg ilyen méretű pontyot fogtam, mégis mindig tökéletes élményt nyújtanak.

Ismered ezt a közmondást?: hogy aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli. Gondolkozz el ezen!

Nem akartalak ezekkel megbántani ezekkel! Csak tényleg gondolkozz. A nagy ponty horgászat külön mentalitással, felfogással jár. És neked pont(y) ez a mentalitás hiányzik (de már nem sokáig)

Ha bármilyen kérdésed van, akkor írj privátban, vagy csak simán tedd fel!

2012. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

kicsit lehet hogy félreértetted.

nem azzal van a bajom hogy nem élvezet kiszedni a halakat, főleg ha van sok, de szeretnék a sok nagyobból kiszedni egyet, és úgy gondoltam hogy azzal a módszerrel amivel csinálom nem fogok, mert az ekkorákat vonzza (pl a kukorica.). 1-2 éve járok, de a két bot amit használok már fel volt zsinorozva, és azzal eddig nem foglalkoztam. amit csináltam (kapocs - forgó (horog) - etetőkosár - forgó horog) nem volt különösebb gondom, de mivel ugy gondolom hogy ez nem megfelelő teljesen azért szerettem volna kikérni a véleményeteket. valamint nem értettem azt sem, hogy miért szakithattam már be 2-3 szereléket amikor megpróbáltam nagyobbat dobni, talán azért mert viszonylag régi már a damilom, és mivel az 1-2 ember akivel szoktam menni 0.35-öst használ, meg akartam kérdezni hogy mivel lenne jobb/rosszabb. köszi a segítséget, arra jutottam hogy nem veszek vastagabbat, marad a 0.25 de valami nevesebb, az előke tipusát még átgondolom.

2012. jún. 3. 17:20
 13/21 A kérdező kommentje:

"multkor is 12 órás horgászat alatt volt kb. 12-13 ponty, 2-3-4 kilós átlagban, és ez már igy annyira nem jelent nagy élvezetet,"


igaz ezt nem teljesen jól írtam le, szóval arra az "élvezetre" gondolok amikor beszarsz azon hogy mit szedsz ki. ilyen volt pl egy 6kg-s az előző alkalommal, számomra ez nagy volt. volt pl olyan is, hogy bedobtam nádas felé, és amíg raktam rá a kapásjelzőt láttam hogy a zsinór igen csak jobbra van, és már vitte is a hal, berántás után pedig elszakadt a zsinór. első kapásom volt legutóbb olyan, hogy berántás után meglepődtem mert nagyon rángatott a hal, de pár mp után beszakadt de úgy hogy kirepült a damil hozzám, és ez is felbosszantott. tudom hogy ilyen van, meg nem is zavarna ha leszakad a cucc, de szerintem ehhez hozzájátszik a helyzetemben a szar zsinór, vagy hogy ne ma legjobban raktam össze a szereléket.

2012. jún. 3. 17:24
 14/21 Farkas Milán ***** válasza:
Mindenképpen vegyél új és jobb mnőségű zsinórt. Fárasztáskor a féket is állítsd be jól és ne erőltesd a halat. Ha óvatosan fárasztod a halat, akkor a 0.25-ös zsinórral szinte bármekkora halat ki tudsz fogni. Ha pedig nagyobbakat akarsz dobni, akkor tényleg használj valamilyen előtét zsinórt!
2012. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Farkas Milán ***** válasza:
Az előtétzsinórok még azért is jók, mert jól bírják a különböző terheléseket: nádtorzsa, kagyló, kavicsok a mederben...stb. Valamint amikor a fársztás végén a hal, és a part mellett csapkod, akkor az erős előtétzsinór még véletlen sem szakad el. De azért itt se felejtsd el beállítani jól a féket!
2012. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

kinéztem ezt a zsinórt főzsinórnak:

[link]

(már csak arra kell rájönnöm hogy mennyi fér rá az orsóra. vannak rajta számok, 4-5-6 és mellette hogy hány méter. de ez mit jelent?)


ha az előtétes módszert választom akkor milyet vegyek hozzá? és ha csak simán max 25 centis előkét akkor milyet?

2012. jún. 4. 17:05
 17/21 Farkas Milán ***** válasza:

A zsinór, amit kinéztél, nagyon jó. Az orsón levő adatok azt mutatják meg, hogy hanyas zsinórból hány méter kell. (Például: 0.28-300 m)

Ha veszel dobóelőtétet akkor az minimum a bot kétszeres hossza legyen ( pl.: 3.6 méteres bot esetén 7.2 méter), de én személy szerint 10 métert használok! Ugye ez azért kell, mert a sima főzsinór erőteljes dobás esetén elszakadhat. A vastagabb erős előtét azért kell, hogy ezzel dobj. Ez kibírja a dobást.! Előtétet mindenképpen használj. Már régebben leírtam, hogy a 0.25 ös zsinórhoz 0.20-0.22 es fonott dobóelőtét, vagy 0.45-0.50 és monofil a jó. Az a lényeg, hogy az előtét bírjon minimum 8-10 kilót!

Ha miután feltekerted az orsóra a zsinórt, és marad belőle pár méter, akkor abból nyugodtan köthetsz horgokat is! Én is használom az általad kiválasztott zsinórt horogelőkék kötésére.

2012. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Farkas Milán ***** válasza:
Milyen orsód van? Talán tudok segíteni megállapítani, hogy kb. mennyi zsinór megy rá!4
2012. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Ha ez lenne az orsóra írva akkor tudnám hogy mennyi damil megy rá, de nekem 4-5-6 féle számok vannak rajta, ugy emlékszem ez a három. Most nem tudom megnézni mert csak pár nap múlva leszek otthon :\


ezt a damilt kinéztem előtétnek:

[link]

szerinted megfelel?


+ ha összekötöm a két zsinórt, akkor milyen kötést használjak? ezer félét látok, nem tudom melyikben bízzak meg... :\

2012. jún. 5. 18:42
 20/21 Farkas Milán ***** válasza:

Szerintem az a fonott zsinór tökéletes lesz előtétnek.

A csomó, amivel összekötöd, nagyon sok féle lehet. Szerintem a legtartósabb csomó az "uni tu uni" csomó. Keress rá neten. Ezt a csomót nem is nehéz megkötni!

Itt megtalálod!: [link]

2012. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!