Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi a különbség a feeder és a...

Mi a különbség a feeder és a hagyományos fenekezés között?

Figyelt kérdés
Tehát amikor én leülök horgászni, mikor mondhatom azt, hogy én most feederezek, nem pedig csak "hagyományosan" fenekezek.Mitől feederezés a feederezés?
2012. jún. 19. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy feeder botot és feeder szereléket használsz.

A feeder botokon az átlagosnál több gyűrű található, nagyon finom, lágy botok. Maga a szereléked is áll egy feederkosárból, egy hajszálelőkéből és egy horogból.

A feedernek két célja van: a rezgőspicces kapásjelzés, de ami ettől is fontosabb, a fárasztásnál nagyon rugalmas, őrli fölfelé a hal erejét.

A főzsinórod max 25-ös, általában 20-22-es, az előkéd egy 14-18-as monofil előke, erre jön egy 10es horog. Az eredeti módszer lényege a végtelenségig lefinomított szerelék. Én 22es főszinórt, 12-es előkét, 16os horgot használok 20g-s kosárral és erőgumival. 3-4 kg pontyot kényelmesen ki lehet venni vele.

2012. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De maga a feeder végszerelék elterjedt a hagyományos fenekés körében is, csak persze keményebb szerelékkel, mert a bot nem annyira rugalmas.
2012. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát ha jól értelmezem, gyakorlatilag a nagyobb halak fárasztásánál a bot veszi át a szerepet, és nem terheli annyira a zsinórt,ezért lehet ilyen finom szereléket használni.A kérdés azért van egyébként mert most próbálok horgászmódszerek között válogatni és a matchbot és a feeder közt billegek.
2012. jún. 19. 10:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nagyon közel vannak egymáshoz.

A matchezés is akkor élvezetes, ha nagyon finom lágy bottal horgászol, gyakran 0.10es előkével is akár, ott is a botnak elég komoly szerep jut a hal fárasztásánál, csak ott úszózol, a kapásjelzése finomabb, de a feedernél is meg lehet tanulni, mikor van meg, mindkét horgászmódszer rendkívül élvezetes, a feeder használható folyón is, a match annyira nem, nagy áramlásnál ront az érzékenységen, oda a bolognai módszer való inkább.

Persze a várható méretétől függően lehet a szereléken erősíteni, én néha teszek 0.08-as fonott előkét is, ha a várható hal 4-5kg vagy nagyobb. Erőgumit mindkét módszernél alkalmazzák erőszeretettel, a hal erejét nagyon szépen őrli, a bot rugalmasságával összeadódva messze a legjobb fárasztási élményt adja szvsz.

Egyik sem ilyen "kivontatom a halat a partra" technika.

Persze léteznek a "távdobó" bajnokok, aki feederrel is 150 méteren horgásznak, match bottal is lehet akár 50 métert is dobni, csak ott durvul a szerelék, és az igazi feeder/match élmény is kicsit odavész.

Feederből heavy fölé ne menj, inkább a jó minőségű medium/light pálcákat keresd, matchből is.

A dobósúly ne tévesszen meg, egy light bottal is tudsz 70 métert dobni jó technikával, megfelelő súlyú szerelékkel.

A picker is ugyanez, csak rövidebb a bot, kicsi a dobástávolság, de a pickeres keszegezés egy külön élmény:)

Orsóban van különbség a 2 között, a feeder inkább 50-60as, bot erősségétől függően, míg egy matchre 20-as, 30-as match orsó is elég.

Erről regényeket lehet írni:)

2012. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, igyekszem azért utána olvasni mindennek, de mivel egy holtág mellett lakom ami jó esetben is max 60-70m széles ezért lehet hogy elég nekem egy match bot is, az úszózás egyébként is közelebb áll hozzám :) idén akarok rajta kialakítani helyet és a sás és hínár között próbálkozni
2012. jún. 19. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Ott jobb a match, sok az akadó fenekezni.

Melyik holtág?

2012. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vissi Bodrog holtág
2012. jún. 20. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!