Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tudnék előcsalni pár...

Hogyan tudnék előcsalni pár gilisztát a föld alól?

Figyelt kérdés
Már próbáltam úgy, hogy felástam egy kis területet 3-szor meglocsoltam és után elkezdtem keresgélni de csak egy gilisztát találtam. Van valami más technika?
2012. jún. 19. 18:06
 1/9 anonim válasza:
Minél lejjebb ásol,annál jobb.
2012. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én a járda követ szoktam meg emelni és tele van..tehát keress valami olyat ami rég egyhelyen van és súlya is van.. azok alatt általában nincs fű de sok a bogár,gliszta stb.
2012. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, mindkettőt kipróbálom. Esetleg ha fogok párat akkor ha beleteszem egy dobozba egy kis földel és berakom a hűtőbe akkor kibírják pár napig?
2012. jún. 19. 18:40
 4/9 anonim válasza:
Nem kell azt a hűtőbe rakni,csak hűvös helyre,meg nedves legyen a föld,de ne vízben ázzon.
2012. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gomzoli ***** válasza:

A legegyszerűbb és legeredményesebb módszerhez csak két dologra van szükséged:

egy dobozra, amibe a fogott gilisztákat beleteszed, és egy gyenge fényű zseblámpára (ideális esetben fejlámpa).

Ha nem porszáraz a föld, akkor a giliszták minden éjjel kibújnak a felszínre. Ezt már sötétedés után egy órával megteszik. Halkan lopakodva gyenge lámpafénynél megközelíted, és két ujjal gyorsan "nyakoncsíped" őket. Nagyon ügyesnek kell lenni, mert hihetetlen sebességgel, pillanatok alatt visszahúzzák magukat a lyukba, amiből legtöbbször csak félig bújnak ki. Dobogni, hangosan lépni nem szabad. Főleg művelt kertben, veteményesben lehetsz így eredményes, vagy egészen rövidre nyírt pázsiton, mert itt könnyebben észrevehetőek a "holdfényben sütkérező" giliszták. Ha jó nedves a föld, akkor még többet találni így. Annyit összeszedhetsz rövid idő alatt, amennyit nem szégyellsz, és még vízhólyag sem lesz a markodban az ásónyéltől...

2012. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó választ, megyek is kipróbálom: DD
2012. jún. 19. 21:46
 7/9 gomzoli ***** válasza:
szívesen. Tipp: a nem túl kicsi edénybe, a giliszták földjére teríts egy-két marék vizes füvet. Aztán fedd le, lukacsos, szellőző fedővel. És ne tedd őket hűtőbe, hanem inkább pincébe, vagy hasonlóan hűvös helyiségbe.
2012. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gomzoli ***** válasza:
Arra is ügyelj, hogy a földjüket a dobozban ne vizezd be túlságosan. Semmiképpen ne legyen nedves, csak egy kicsit nyirkos!
2012. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi: DD
2012. jún. 19. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!