Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Érdemes kipróbálni a bojlizást...

Gergohun kérdése:

Érdemes kipróbálni a bojlizást olyan tavon ahol szinte csak takarmánnyal etetnek és horgásznak?

Figyelt kérdés

2012. jún. 20. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, inkább használj olyan csalit amit az adott vízen ismernek a halak hidd el tapasztalatból mondom.
2012. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)
2012. jún. 20. 21:03
 3/13 Farkas Milán ***** válasza:
Nem tudom, hogy az első válaszadónak milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban, de nincs igaza. Egy új csali- az adott vízen, amit nem használnak, vagy csak nagyon kevesen használják-nagyon eredményes tud lenni! Ha csak takarmánnyal etetnek és horgásznak, akkor a halak már ismerik a takarmányt ezért lehet vele fogni. Viszont eljön az időszak, amikor a halak már a takarmányt a veszéllyel fogják azonosítani és nehezen lehet vele fogni. Ezzel szemben egy új csali, legyen az bojli vagy pellet, az újdonság erejével fog hatni. A halak ugyan nem ismerik, és ez jelenti a sikerességét! Kiváncsiságból fogják felvenni az új csalit! Azonban tényleg szükség van egy 2-4 napos szoktató etetésre. Ez annyiból áll, hogy a kiválasztott horgászhelyedre ( ne csak találomra dobálj, keresd meg a töréseket és haltartó helyeket) minden nap szórj 1-2 marék takarmányt, amibe 8-10 szem bojlit is beleteszel. Nem mindet egészbe. Mondjuk 5 szemet elfelezel 5 szemet egészben hagysz. Egy rövid történettel kifejtem, hogy miért gondolom így,amit idáig írtam! : A tó, ahol horgászok, boro horgásztó névre halkgat. Tiszaigar és tiszafüred között van, olyan 5-5.5 hektáros. 2007-ben volt a nyitás, azóta járok oda. A halakat szemes takarmánnyal, kukoricával etették. Mikor először mentünk, tanácsokat is adtak, hogy kukoricával horgásszunk, mert azt szeretik a halak! Senki nem is horgászott bojival és pellettel! MI kipróbáltuk. A halibut pellettel sorba fogtuk a halakat, sőt még az 1500 forintos rossz bojlival is fogtuk őket. Csak azért, mert nem ismerték a halak, és ilyen pozitívan reagáltak rá! Abban az évben nagyon sok halat fogtunk. Horgászatonként 15-30 pontyot simán megfogtunk! Manapság pedig mindenki pellettel és bojlival horgászik. Viszont a halak már ismerik, és tudják, hogy veszélyt jelent. Ergo:alig lehet velük halat fogni. Idén fogott pontyaimnak a 95 %-át gilisztával fogtam, mert a többi csalival már túlhorgászták a vizet. Sokszor kukoricára, sőt csontira sincs kapás!
2012. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Farkas Milán ***** válasza:

Mindig újítani kell szerelék és csali szempontjából is!!!

Attól, hogy egy tavon takarmánnyal etetnek és horgásznak, nem biztos hogy mással nem lehet halat fogni!

2012. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Kösz hogy ilyen hosszan leírtad akkor szerintem ki fogom próbálni bojlival vagy pellettel még egyenlőre én sem tudom melyik legyen. A tavon egyébként kb fél éve nem horgásztam most kaptam rá megint tehát azóta nem igen tudom mi a bevált csali de szerintem még mindig a takarmány mert ez a legelterjettebb. De akkor rápróbálok boklival vagy pellettel még 1x köszi az infót :)

2012. jún. 21. 19:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk például a holt ágon mindenki főtt búzával etet és pufival horgászik. A bojli és pellet nagyon eredményes, mert nem ismerik a halak, nem gyanakvóak. Annyit lát benne, hogy egy golyó, ami tele van tápanyaggal. Mindenképp érdemes kipróbálni, az ízre figyelj, ilyenkor fűszeres, büdös jobb, ez tapasztalat.
2012. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Farkas Milán ***** válasza:

Igen, ilyenkor nyáron tényleg a fűszeres és büdös ízek mennek jobban. Azonban mindig legyen nálad édes íz is. Én például mindig viszek magammal 6-8 fajta bojlit, amit 3 ízvilágba lehet sorolni: büdös, fűszeres és édes. Mindegyiken belül van 2-3 fajta íz.( pl,: édesen belül: banános, epres, scopexes)

Soha nem lehet tudni, hogy mi kell a halnak! Volt olyan, hogy nyáron a gyümölcsössel, hideg vízben pedig a büdössel fogtam jól a halat!

Milyen vízen horgászol, milyen típusú vízen akarod kipróbálni a bojlit?

2012. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tápiószelén lakok Pest megyében. Itt van a közelben 1 horgásztó ami kb 1-1,5 éve nyitott meg a tavat a Tápió folyóból töltik vízzel mivel majdnem mellette folyik és átvezetik onnan a vizet. Maga a medre szerintem elég hogy is mondjam kemény nem az a nagyon iszapos mivel homokos részen található. Külömböző mélységű van 1 pont ahol a leg mélyebb én pl ott horgásztam. Ne olyan hatalmas kiterjedésű de nem is olyan kicsi. Árlagosnak mondanám : )
2012. jún. 22. 16:51
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért telefonról írtam
2012. jún. 22. 16:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Iszaposabb, homokos részen a lebegő pellet, lebegő bojli talán eredményesebb lehet, egy próbát mindenképp megér.

Nálunk tegnap csak édes ízű cucc volt, itthon felejtettük a másik ládát:) Az etetőanyag fűszeres volt, erjesztett kukoricával. A hal odajött, a kapásjelző hintázott, de nem vette fel sem a vaníliásat, sem az eprest, sem a mézest, csak kerülgették.

Kárász volt a célhal, fogtunk 5öt kb, szerintem valami fűszeres csalival lett volna 10 kg is:)

2012. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!