Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Napi 3000m úszással (CSAK...

Napi 3000m úszással (CSAK MELLÚSZÁS) lehet felsőtestre gyúrni? (átlag 1,5-2 óra alatt úszom le)

Figyelt kérdés

#mozgás #mellúszás #úszás sport
2012. jún. 22. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Erre a hosszútávú terhelések nem jók. Izomnövekedést a nagyon nehéz gyakorlatok hoznak. A testépítők, erőemelők általában olyan terheléssel végzik a gyakorlatokat, hogy egyhuzamban legfeljebb 6-15 darabot tudnak megcsinálni belőlük.
2012. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jó, de most maradjunk az úszásnál, és olyantól kérdezném aki esetleg ért hozzá, vagy úszik.
2012. jún. 22. 21:19
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem.

Nyilván egy kicsit fogsz izmosodni, de pl. 10 perces súlyemeléssel többre mennél.

2012. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Jó, bocs rosszul tettem föl a kérdést. Nem kigyúrni akarom magam, csak egy kicsit fölszedni, és még egyszer kérném, hogy akinek semmi tapasztalata nincs az úszásról, hanem súlyzózik, az ne írjon, inkább olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik úsznak, vagy úszással foglalkoznak (különben tisztában vagyok vele, hogy a súlyzózás gyorsabban építi fel az izomzatot, de ha egy kicsit kihagysz, akkor nagyon könnyen le is épül) de azért kössz a válaszokat.
2012. jún. 22. 21:27
 5/18 anonim ***** válasza:

Az élsportoló úszok is végeznek súlyzós edzéseket, mégsem "kigyúrtak". Pontosan az izomnövelés miatt súlyzóznak, hogy a nagyobb izomzattal még gyorsabbak lehessenek, nyilván önmagában a nagyobb izomtömeggel nem mennének semmire, de ők ugye leússzák a maguk kilométereit.

Hozzájuk képest csak gyengébb lehetsz, kisebb eredményt érhetsz el.

2012. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én az úszással csak azt tapasztalom, hogy nagyon jól fogyaszt, rengeteg energiát égetsz vele, és eléggé el tudsz benne fáradni, a szíved és a tüdőd szab csak határt, a tested nem. Futásnál az ízületi fájdalom, stb. probléma lehet, itt nem. Én izomgyarapodást nem vettem észre, az állóképességet kiválóan fejleszti és az alapjárati pulzust is. Izmosodni mindenképp a súlyzós edzés a hatékonyabb, azzal kombinálva igen jó eredményeket lehet elérni.
2012. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Droidombre válasza:
Udv! En is rendszeresen uszok, leginkabb mellben. Izmosodtam de nem olyan mertekben ahogy te is szeretnel ezert elkezdtem mellette sulyzos edzeseket vegezni, magyaran testepiteni (tomegnovelessel). Ez mar jobban latszik mint az uszas, de biztos vagyok benne hogy az uszas is kozrejatszott. Viszont mivel az uszas egy oranal mar kardioba megy at ezert csokkenteem kellett a tavot es apkalmat kulonben a tomegelesem elvinne az uszas. Egyelore most tartok ott hogy csokkentettem az uszast.
2012. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Én is szeretek úszni és szerintem úszással tudsz gyúrni csak lehet változtatnod kell kicsit a szokásodon.


Mellúszás közben be szoktam iktatni csak kartempós szakaszokat és csak lábtempós szakaszokat. Ezek után majd leszakad a karom vagy a lábam szóval elég jó edzések próbáld ki őket. Kicsit olyan mintha guggolásokat vagy fekvőtámaszokat nyomnál. Probáld növelni minden nap a távokat.


Továbbá mikor sújzókkal gyúrsz mindíg növeled a sújokat hogy a kitold a határaidat. Ezt itt is meg kell tenned, mert különben csak fitness gyakorlat lesz belőle. Próbáld meg megállás nélkül egyre gyorsabban leúszni a szakaszokat és egyre nagyobb távokat. Ha eddig nem ezt tetted volna.


Megpróbálhatod lemásolni a gyúrás meghajtom magam majd szünetet tartok metódusát. Például amilyen gyorsan bírsz leúszol 100 métert majd 25 lassan pihenésképpen. aztán újra. Ugyan ez csak kéz vagy csak lábtempóval.

2012. jún. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom azokat amiket írtatok. Különben hallottam azt hogy pihenőnap nélkül fölösleges, mert az izom 24-48 óra alatt regenerálódik, ezért nem fog használni. Erről mi a véleményetek (én úgy terveztem hogy minden nap megyek)?
2012. jún. 27. 11:15
 10/18 anonim válasza:

Ez is inkább a súlyzós edzésre vonatkozik, mivel ott nagyon terheled az izmot.

Jó példa, hogy az úszók egy nap többször is edzenek, szóval ha akarsz akkor mehetsz minden nap.

Egyébként ha izmosodni akarsz+kardio akkor ajánlom a kettlebell-t. Tökéletes alakformáló, hozzáraksz egy normális étrendet és meg lesz a hatása!

2012. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!