Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgásztársaim most megyek...

Horgásztársaim most megyek először a Tiszára mit ajánlottok pontyra ill. harcsára?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre a válaszokat. F/16
2012. jún. 30. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én pontyra fenekező botot ajánlok mindenképp. Csaliból tegyél rá csontit 2-3 darabot és 1-2 szem kukoricát de ilyen üvegeset mert annak olyan illata van amire gerjednek. Etetőkosárba ilyen szagosított haltápot tegyél bele, ha olyan nincs akkor keverj hozzá egy kevéske vanília aromát én így szoktam és bevált, bár én a Dunán szoktam inkább horgászni. Harcsára nem ajánlok mert én nem szoktam harcsázni csak a haverom neki valami speciális szereléke van erre, de pontosan nem tudom megmondani.

Esetleg még próbálj meg nyers krumplit néha az is bevált módszer, vagy vodkába vagy pálinkába áztatott kukoricát.

2012. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm az-az igazság eddig csak tavokon horgásztam és nem vagyok jártas a folyóvizi horgászatban de eddig mindig fenekeztem kukoricával és jóó sok gilisztával és már a gilisztára kapott az afrikai harcsa ez működne folyó vízben is?
2012. jún. 30. 18:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Harcsázni partról a Tiszán nagyon lutri, ismerni kell, hol vannak gödrök és csónakból érdemes őket megtámadni.

Mindenképp nagy ólmot használj, nagy a sodrás ott, ahol a harcsa van, fixre kösd és valami "oldékony" technikával, ha akad, csak az ólom legyen oda. Fluokarbon előke vagy fonott mindenképp, köves az alja. Iszapgiliszta, nadály, csirkebél, rothasztott hús, ezekkel tudsz nagy harcsát fogni. Éjszaka pedig pergetéssel, kijönnek kishalakra vadászni a part közelébe, eleve éjszaka aktívabbak.

2012. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!