Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Dunai feeder-es fenekező...

Dunai feeder-es fenekező horgászathoz, milyen méretű horgott ajánlottok?

Figyelt kérdés
Én most az egyik boton 4-est a másikon 8-as méretüt használok.Mert jelenleg,most csak ilyen horgaim vannak :)
2010. okt. 19. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Az sok mindentől függ. Személy szerint a 4est nagynak gondolom, a 8as már jó. Vannak akik direkt nagyot raknak fel, mert csak nagy halat akarnak fogni, és a kicsik szóba sem jöhetnek, ők van hogy nem is fognak semmit. Aki meg kisebb horoggal pecál, az meg általában fog is, de a kicsi horog ugyanúgy meg tud akadni a nagy hal szájában. Fogtam én már 18as horoggal 6 kilós pontyot.
2010. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ez a horog-kérdés eléggé érdekes. Mikor nagy halra horgászok (20 kiló körüliekre) akkor 4-es horognál kisebbet nem használok, mert egyszerűen nem veszi fel. Viszont ekkora horoggal nem könnyű partra kényszeríteni egy ekkora halat. Amikor 4-5-6 kilósak a legnagyobb halak akkor 6-8 a legideálisabb horogméret, viszont ha ennél kisebbek akkor 10-től lefelé. Kb. így saccolható meg, de mint az elején említettem ez egy elég kényes kérdés, mert a 4-es horgomat lazán felvette a tenyérnyi kárász de az ennél nagyobbat meg a 20 kilós ponty szépen kikerüli. Úgy gondolom ez a 4-es, 8-as kombináció megfelelő lehet.
2011. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!