Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Könnyű búvárkodás: csak jól...

Könnyű búvárkodás: csak jól úszóknak ajánlott?

Figyelt kérdés
Még érdekelne milyen élmény volt a merülés, hogy zajlott az oktatás stb.

2012. júl. 2. 16:59
 1/5 gebri17 válasza:

én tavaly voltam mélymerülési oktatáson, nagyon buli volt a palackos búvárkodás(ha téged ez érdekel). Az oktatás: először meg kellett tanulnad a kézjeleket: számokat, hogyha kérdezik, hogy még mennyi levegőd maradt akkor meg tudd mondani

felszerelés használata: gombok, levegő ki-be,tartalék levegő stb.

2012. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az amit az előttem szóló írt szerintem nem egy teljes oktatás volt hanem egy discovery merülés. Ott csak azt tanítják meg amire egy oktatóval való merülés során szükséged lehet. Egy OWD (open water diver) tanfolyam a PADI-nál álltalában egy 3 napos elméleti képzést jelent a végén egy vizsgával majd ha az sikerült akkor mehet a gyakorlati oktatás amit uszodába szoktak végezni. Ez több alkalmat is igénybe vehet de akár egy nap alatt is megcsinálható. Ha valakinek ott is minden sikerül akkor az egész zárásaként meg kell csinálni az uszodában tanultakat nyílt vízben (tengerben többnyire de Magyarországon is van rá lehetőség egy-két tóban) és ha az is megy akkor már megvan az OWD. Ez a PADI-nál működő rendszer és ezt sem biztos, hogy minden búvárklub így csinálja de ahol én végeztem el a tanfolyamot ott így működött.
2012. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és igen. Azért egy úszás tudás szükséges hozzá. Az uszodai tanfolyam során le kell tudni úszni 250 métert. A merülés során igaz, hogy csak láb tempózni kell de azért a megfelelő fizikum kell ahhoz is. Remélem segítettem :)
2012. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is elvégeztem az Open Water Diver tanfolyamot.


Én biztonsággal úszom, de azért nem mondanám magam jó úszónak, nem hiszem hogy túl sok hosszt le tudnék úszni az uszodában.


A könnyűbúvárkodás nem egy sietős sport, egy kb 45 perces lassú, kényelmes lábtempó senkinek sem kottyan meg. :) Meg azért az uszonyok eléggé lökik az embert, nem olyan megeröltető.

Nem vagyok sportoló, egy jó álltalános egészség állapottal rendelkezem, egészséges kondiban vagyok.

2012. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azért a kényelmes 45 perces lábtempó csak akkor igaz ha pl nem áramlatba merül az ember. Ott azért megesik, hogy teperni kell de tényleg nem kell profi úszónak lenni hozzá.
2012. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!