Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen szettel kezdjem?

Milyen szettel kezdjem?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy horgász szettet, amivel főleg pontyra akarok utazni. Mindezt 20 ezer Ft körül (persze lehet egy kis plusz-mínusz :P)

Nekem eddig több helyről is a feeder botokat ajánlgatták, de nem igazán értek hozzá, és nekem nem sokat mondanak egyenlőre a technikai adatok.

Ha valaki megtenné hogy összeállít nekem 1-2 variánst.

Köszönöm!



#horgászat #szett #feeder #kezdő horgászat
2012. júl. 17. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát azt elsőnek el kell döntened, hogy melyik horgászmódszer a szimpatikus, utána lehet szetteket állítgatni:)

A feeder technika finomszerelékes horgászat, legnépszerűbb módszer. Ha többet akarsz róla tudni, akkor [link]

itt még találsz csomó írást a feederről.


Folyón vagy tavon szeretnél pontyozni?

Akkor szóba jöhet a matchezés is: [link]


Ez úszós technika.

Több információ kéne elsőnek, mielőtt szettekről beszélünk, döntsd el, mit szeretnél:)

2012. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Inkább folyóvízen szeretnék, főleg csatorna, de olykor apósom szerintem a Tiszára is levinne.

Mi az alapvető különbség a "feeder" és a "match" bottal való horgászat között?

2012. júl. 17. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő finomszerelékes horgászat, a feeder fenekező, míg a match úszós horgászat. Matchezni a Tiszán viszont nagyon nehéz, az már profiknak való, a folyóvízi úszós horgászat a bolognai stílus, de ahhoz is idő kell, mire kitapasztalod.

A feeder használható tavon és folyón egyaránt.

A horgász szett annyit tesz, hogy orsó és bot?

Én egy Nevis feeder botot vennék kezdésnek, megfelelő minőség párosul a jó árhoz, Nevis Axum Carp feeder bot 7 000 ft, és ahhoz képest egy nagyon jó bot tanulni, heavy karakterű, tudod folyón is használni, ha nagyobb kosár kell rá.


Antera BR 5PiF 6000 most 9 000 haldorádóéknál, ennyiért az az orsó nagyon jó.

2012. júl. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem, tetszik, de ehhez kellenek nekem felszerelések(mert ahol lakom ez nem kapható ezért rendelek mindent netről): horgok, súlyok csalik, damil és fenekezésről lévén szó gondolom kosár is. Minőségét tekintve sokban eltérhet vagy itt annyira nem számít milyen márka? Egyébként főleg pontyra mennék(mint sokan mások, aztán persze lehet hogy én is pofára esek). Ennek megfelelően kérném tanácsod/tanácsotok az összeállításhoz, és akkor elkészítem a webáruházban a bevásárlókosaram.
2012. júl. 17. 18:17
 5/5 Balogh István Lajos válasza:

Ha mindenképpen horgászni fogsz,akkor nézz sok pecás filmet - kítűnően lehet tanulni belőlük!Ami a szettet* illeti - ne egy stílusra álj rá,hanem próbálgasd az összeset,ugyanis nemtudhatod melyik lessz a neked megfelelő.

Példa

1* Bot - Feeder 100gramm + Kisebb orsó,20-22-es zsinór+kosár+dobóelőke+forgókapocs+horgok.......

2 Bot - 3,6 Lbs 3 részes potykázó + valamivel nagyobb,akár nyeletőfékes orsó- a előbbi végszerelékeket használhatod itt is de az orsó legyen nagyobb a zsinór erősebb,vastagabb,mert sosem lehet tudni,kellhet még az*pláne ha Tisza - harcsa is jöhet...

ezeket a fent említett összeghatáron belül ki lehet választani sok magyar oldalon hírdetnek szetteket.

[link]

1- Feeder : Én megvettem,12-ért házhoz hozták,és alig vártam a bevetést.100 gramm dobósúly,elég mindenre - a bot kellőképpen hajékony,de kicsit nehéznek érzem.Tegnap 4-es tükrös figyelt a végén és 5 perc múlva szákoltam.Nekem kicsit hosszú és nehézkes,de 165 cm vagyok így a méret nem túl ideális.(3m kellett volna,de az lessz a legközelebbi)Az orsó könnyed,már-már légiesen lehet visszacsévélni a zsinórt,de ügyelj a dobra felcsévélhető mennyiségre,mert az ajándék zsinór kevés lehet minden szempontból -súly,hossz.Továbbá nem elhanyagolható tényező a 3+3 év garancia a botra és az orsóra,kezdő szettnek ajánlom,vagy személyesen ki kell próbálni pár modellt egy boltban,de ennyiért ajándék.

A kiegészítőket pedíg összhangba kell hozni a felszereléssel,hogy egymást segítsék - orsó-zsinór-dobóelőke-horog és az etetőanyg bejuttatásához szükséges kellék.(attól függően hol horgászunk,gombóc,etetőrakéta,vagy etetőkosár formályában)

Egyenlőre ennyi - informálódj több helyről és bővülni fog az ismereted.

2013. máj. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!