Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen csalit érdemes használn...

Milyen csalit érdemes használni pergetésre?

Figyelt kérdés
Adott egy bot (Byron triangle precision cast fuji heavy tpcf 80h) és egy orsó (Cormoran black master 8pif 5000. A kérdésem, milyen fajta (gondolom inkább wobbler és gumihal) és milyen súlyú csalival érdemes próbálkozni.

2012. júl. 27. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

wobbler sokmindentől függ. ha nagy méretű hal a cél akkor nagy(nehéz) wobbler. ha nem akkor kicsi.


a típusát a meghorrgászandó vízréteg szerint kell választani:lebegő, merülő, vagy lefelé törekvő.


gumihallal ugyanez, de az inkább tavasszal meg ősszel jó(nem azt jelenti, hogy most eredménytelen)

2012. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kezdő (inkább újrakezdő) vagyok, a pergetéssel még csak ismerkedek. A cucc egy elég jó cucc, ismerőstől kaptam ajándékba, ő már nem pecázik. Azért is kérdezem, mert a kis wobblerekkel ilyen max 8-10 métert tudtam dobni (első alkalomról beszélnük és 7-10 grammos wobblerekről) a nagyobb csalikkal azért már kicsit jobban ment. Ez a dobási tecnika, meg kell szoknom még, vagy ezekkel nem is lehet nagyobbat, a bot karakterisztikája miatt? Köszi előre is:)
2012. júl. 27. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Heavy dobósúlyú ez kb 20-60gr-nak felel meg. plusz sztem rövid, vagy 240cm körül lehet. de ez még csak a kisebb baj. ez a bot még a 7-10 grammos calikat nem nagyon érzi meg :)
2012. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!