Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gyorsúszásnál fél medencehossz...

Gyorsúszásnál fél medencehossznál (25 m) úgyérzem megfulladok . Mitől van ez? Addig semmi gond nincs viszont 25 m nél mindíg megakadok

Figyelt kérdés
?

2012. aug. 16. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Elfogy a levegő, vagy ott van egy holtpont.
2012. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és mit csináljak ellene?
2012. aug. 16. 20:30
 3/8 nevem-senki válasza:
Nem jó a technikád, vagy nem megfelelő az erőnléted. Én is így kezdtem. 25 m után alig kaptam levegőt..., aztán folytattam. Mindig többet ès többet. Most 3000 m a rekordom megállás néljül.
2012. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, rossz a technikád. A gyorsúszás a legpihentetőbb úszásnem,ha jól csinálják, még én is tanulom:)
2012. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam két éve, sőt, 25 métert sem tudtam leúszni, idén meg már át tudtam úszni a Balatont végig gyorsban. Ússzál le egy-két száz kilométert, és a te légzésed is frankón kikupálódik, hidd el.
2012. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mikor elkezdtem, akkor én is nehezen jutottam a feléig is. ugye elvileg minden harmadik csapásnál kéne levegő, én ezt levittem minden másodikra és akkor mindig egyoldalról vettem a levegőt, minden hossznál a másik irányba h a nyakamnak ne legyen sz*r. kb egy hét után ment a rendes, de ha fárasztó volt kicsit lassabban mentem.
2012. aug. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kettes levegő ajánlott ha úszni akarsz, de arra tényleg figyelj hogy ne mindig 1oldalon vedd a levegőt, mert vannak alkalmak amikor beszúrhat az oldalad.

A hármas levegőt inkább a vízilabdánál használják :)

Nekem akkor megy jól az úszás ha előtte jó alaposan bemelegítek, nyújtok, megerőltetem magam(medicin labdázás, fekvőtámaszok). Nálam ezek váltak be :)

2012. aug. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 asdasd30 válasza:
Országos bajnokként úszom.:) 4x -i országos bajnok vagyok...:) Én is így kezdtem 5km a rekordom megállás nélkül 12 éve úszom. Ne aggódj, mindig egy kicsivel többet csinálj és akkor nem lesz ez :) További sok sikert az edzésekhez. ^^
2012. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!