Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Valaki összeállítana nekem...

Valaki összeállítana nekem egy 30000Ft-os horgász szettet?

Figyelt kérdés

Természetesen kezdő vagyok.:) Ja és nem pont 30000Ft-osnak kell lennie. :D

Ja és én feeder botra gondoltam. Bár nem értek hozzá. :D

És tóban és folyóban is horgásznék.



2012. aug. 20. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha feeder akkor botnak ott a Mitchell (nekem az volt kiváló, de én bojlis vagyok) 11 körüli áron, szerintem kezdőnél jobb, és az ára is stimmel.

Bojlisból egyértelműen shimano alivio, ez nem kérdés :) 15 magasságában adják.

Ha a középutat választod, és egy teleszkópossal indítasz szintén a shimanot javaslom, 10-15 közt mind kiváló.


Orsó az bot függő. Bojlisra Okuma Longbov, másik kettőre mehet a saját gyártmány 10-13000-es kategóriája, Shimano Spro ezek jók. Nyilván mint minden más ez is gyárt olcsó és "olyan is" kategóriás cuccokat, de ha nem vagy túl szűkmarkú, nem is fogsz rosszat venni

2012. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát rosszat biztos hogy nem akarok. Amugy még nincs meg a pénz de lehet lesz az 50000Ft-is! :D
2012. aug. 21. 19:15
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja és lehet hogy hüly kérdés de mi a különbség a feeder, a bojlis és a teleszkópos bot között? Bocsi de nem nagyon értek hozzá. (tudod kezdő vagyok :D)


És te melyiket ajánlanád? Már mint botot?

Amúgy köszi a választ! :D

2012. aug. 21. 19:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Feeder: könnyű fenekezős szerelék, a bot test vékony, könnyű, karikába hajlós botokról van szó, a kapást a bot végi rezgő spicc jelzni, ezek a botok azok, amiket rend szerint a partal párhuzamosan tesznek le, nyilván már láttál effélét.

Teleszkópos: ezek a leg leg beváltabb egyszerű botok. fenekezni kiváló, még az úszózást is jól viselik. "etetőkosár bele a kaja és had repüljön". Erre használják a legtöbben

Nah a bojlis az már nem fér el 2 sorban :) Feederhez hasonlóan, ez egy törtető "iparág" személyes kedvencem. spéci bot, csali, teknika.

Egy tipp: www.haldorado.hu

mindent leírnak. minden teknika, módszer, csali, ötletek tapasztalatok. itt lehet tanulni :) hasznosat, fölöslegeset, jót, és ökörségeket egyaránt, de nekem beváltak az ott olvasotak

2012. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na én így olvastam a bojlis horgászatról haldorádón és eléggé megtetszett! :D

Tehát sztem ez lesz:

Bot: SHIMANO Alivio CX Specimen 390 3 lbs - 2 részes

Orsó: OKUMA Longbow LB50

Na és ehhez még mi kell?

Köszi a választ. :)

2012. aug. 22. 11:09
 6/10 anonim ***** válasza:

ugyan azt tervezed megvenni ami nekem van, de ha egy picit hallgatsz rám nem veszel 3,9-es botot. Játram a te cipődben, azt feltételeztem h. minél nagyobb a bot annál nagyobbat repül a vége, ez csak addig igaz, amíg el nem kezdesz célózni. 3,9-el már egészen meglepően nehéz, én nem is nagyon tudok, ellenben a 3,6os botommal (detto mint a tiéd lesz) tolómérővel lemérem h. hova akarok, és oda is megy :P (na nem mindíg :D )

az orsó az végképp jó. ha meg jól számolok 28-30ba fog kerülni a kettő egyben.

más meg majd ahogy haladsz előre kitapasztalod mik kellenek. Bojlis apró cikkek hada, amit szintén különböző oldalakon részletesen bemutatnak, és meg is rendelheted.

Zsinórnak újfent személyes kedvencemet ajánlom a Trabucco T-force vagy S-force zsinórokat, azokon semmi nem fog ki.

2012. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na akkor 3.66m-es lesz de 2 vagy 3 részes a jobb?
2012. aug. 23. 11:58
 8/10 A kérdező kommentje:

És akkor ez a zsinór: TRABUCCO T-FORCE PRO CARP 0,25/1000?

Ja és horog, valami bojli, stb.?

És honnan rendeljem?

2012. aug. 23. 12:03
 9/10 gomzoli ***** válasza:

Senkit nem akarok megbántani, de:

az Alivio a Shimano leggagyibb szériája, mind botok, mind orsók tekintetében. Ha már van pénzed, inkább vedd a Force Master botot a Shimano-tól, 20-24 ezer körül kapható, és jelentős előrelépés az Aliviohoz képest. Hacsak nem síboxszal a kocsi tetjén akarsz pecázni menni, akkor ne a 2 részes változatot vedd meg, mert annak 182 centi a szállítási hossza. A 3 részesé kb.120 centi...

Orsónak az Okuma Longbow igen jó választás, nagyon kedvező ár-értékarányú szerkezet. DE. Ne az 50-es méretűt vedd, hidd el nekem, az nem elég masszív a nehéz fenekezéshez. A 60-as egykutya, mert az még az 50-es méretű orsó kicsi "testét" kapta, csupán a zsinórkapacitása nagyobb a dobja miatt. Az ideális választás az LB 65, ez látványosan nagyobb, és összehasonlíthatatlanul erősebb szerkezet az 50-es, vagy 60-as méretűhöz képest.

A 3 lbs dobósúlyú bothoz én NEM ajánlanék 0,25-ös zsinórt, legyen az bármilyen kiváló is. 0,30-as alá nem mennék.

2012. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok. Kösz a választ. :D
2012. aug. 26. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!