Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Most fogok majd elkezdeni...

Most fogok majd elkezdeni uszodába járni a hátam miatt, ugyanis gerincferdülésem van (13 fokos). Milyen úszásformát ajánlanátok (mell-, hát- . Stb. )? Egy kicsit a hátizmomra szeretnék rágyúrni, hogy segítsen stagnálni a gerincem állapotát.15L

Figyelt kérdés
Szerintetek kéne az első órán egy edző, vagy magam is megtudom csinálni? És szerintetek egy éves napi szintű (!!!) uszodázástól mennyire mehet tönkre a hajam?

2012. szept. 2. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha gerincferdülésed van, és a hátizmodra szeretnél gyúrni, akkor természetesen hátúszást ajánlanék.;) Hajad?? ha úszósapkát használsz akkor nem hiszem hogy lesz bármi baja is a hajadnak.;) én is úszok már egy jó ideje (lány vagyok) és semmi baja a hajamnak.Szóval ne féltsd a hajad!:)
2012. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ! A hajam eléggé hosszú, a hátam közepéig ér, és én is gondoltam úszósapira. És a többi fajta úszás rossz? És kell edző az első alkalomra?

Válaszokat várok még!!!!

2012. szept. 2. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok, ha tudod a helyes technikát, és úgy érzed, hogy szerinted nem kell edző, akkor fölösleges. viszont ha tudod az alap úszásokat, (gyors,hát mell) esetleg még a pillangó, akkor nyugodtan úszhatod azokat is, hogy erősödj.:) bár én mindig edzővel úszok, méghozzá 2-3-mal, és csapatban. szóval ez a te döntésed, hogy szeretnél-e edzőt, vagy sem.:) egy nap mennyi időt szeretnél úszni?:)
2012. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát először én úgy fél-háromnegyed órákat gondoltam, utána 1-1,5 hónap után 1 órákat. De azért függ ez a hosszoktól is, meg hogy mennyit bírok naponta.:) Hát az alapúszást (mell, hát, gyors (?)) úgy nagyjából tudom, oviban, és általános iskolában 2 évig volt úszás, utána pedig szintén talán 2 évig magam eljártam úszni, hol oktatóval, hol nélküle.
2012. szept. 2. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok megint.:$

én fél éve úszok. és minden edzésemen, ahogy már mondtam oktatóval és egy csapattal úszok. heti háromszor, háromnegyed órát. átlagosan olyan 15-16 hosszat úszunk 35méteres medencében. eléggé fárasztó. de van hogy 50méteres medencében úszunk olyan 14hosszat. (mikor milyen a kedvük az oktatóknak.) jó sport, nagyon szeretem.:)

2012. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél, ment a zöld kezecske!!!:)
2012. szept. 3. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!:) ha bármit még esetleg szeretnél kérdezni, nyugodtan írj egy üzit!:))
2012. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ákombákom970 válasza:
Első, 35 méteres úszómedence nincsen, szerintem te a 33-asra gondoltál :) 25-33-50 van :)
2012. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!