Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik jobb az úszás vagy a...

Melyik jobb az úszás vagy a futás fogyasztásra?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és fogyni szeretnék.A 166 cm és a 61 kg az kövér?Melyik jobb az úszás vagy a fogyás fogyás céljára?És melyikből mennyit kéne csinálnom?
2009. aug. 9. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy most te kövér vagy azt te dönts el. Az viszont tény, hogy mind a kettő tökéletes zsírégetésre egyedüli különbség maga a közeg illetve a helyszín. Ha uszodába mész kell bérletet váltani, át kell öltözni, le kell zuhanyozni és csak utána jöhet az úszás feltéve ha tudsz :D. Ez az oka, hogy inkább futok és nem úszok. Nem olyan körülményes és nem kerül pénzbe. Persze ha megteheted akkor mind a kettő menjen! Hétfő pihi, kedd csütörtök szombat úszás, szerda péntek vasárnap futás. Vagy ahogy szeretnéd a lényeg, hogy csináld :D.
2009. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
A lényeg hogy legalább 45 percen keresztül tartó monoton mozgás legyen, 120-130-as pulzussal, szerintem a futás és az úszásnál magasabb lesz, ezért biciklit, kocogást, gyaloglást ajánlok.
2009. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
64%
Én a futást ajánlanám, az úszás tényleg sokkal körülményesebb. Nameg az sem elhanyagolható szempont, hogy az úszás inkább a karokat erősíti meg a mellizmokat, a futás meg a lábakat és a feneket főleg, de szépen szálkásít. Jah és több kalóriát égethetsz vele, csak kitartás kell hozzá és lehetőleg ne betonon fuss mert az hamar tönkreteszi az inakat a lábaidban.
2009. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én úgy tudtam hogy az úszás azért az egyik legjobb sport,mert szinte minden izmot megmozgat.Lehet hogy körülményes,de ha a saját testsúlyod miatt mondjuk nem tudsz 45 percig monotonkocogni,akkor lehet hogy mégis az úszás a jobb.Szerintem próbáld ki mindkettőt,aztán majd rájössz,hogy neked melyik a "testhezállóbb"!JAh és 166 cm-hez a 61 kiló nem kövér!Ráadásul fejlődésben lévő szervezet vagy,tehát ez még korántsem a végleges!de ha találsz pl orvosi rendelőben testtömegindexes kis táblát,azon keresd meg az érétkeid alapján hogy hova tartozol. :)
2009. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A bmi az csak egy mutató, semmire sem jó. Mert ha valaki 100 kg és abból lehet 5 kg a zsír, vagy pedig 35 kg , a bmi nem tesz különbséget. A tükör, a forma a lényeg.
2009. aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Futásnál annyi előny mindenképp van, hogy ott aktívan izzadni fogsz, míg úszásnál hűt a közeg, ezért szerintem csak fogyásra futással gyorsabban érhetsz el eredményt.
2009. aug. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2009. aug. 9. 16:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a 166cm/61kg szerintem pont olyan, amire látatlanban nem lehet rávágni, hogy kövér vagy-e vagy sem, mert nem mindegy hogy hogy oszlik el rajtad stb.. Szerintem próbáld ki mindkettőt, akár párhuzamosan is csinálhatod őket, pl reggelente eljársz futni, heti egy-kétszer meg úszni esténként. Én mindkét sportot szeretem, fogyás szempontjából nem tudom melyik a jobb, de szerintem a futáshoz több kitartásra van szükség, az úszás pl nekem sosem volt fárasztó vagy unalmas sport, a vízben szerintem nem lehet "szenvedni", az mindeképpen élvezetes :) Egyébként dícséretes hogy nem önsanyargató nemeszemsemmit-fogyokúrába akarsz kezdeni!! Sok sikert!
2009. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A testtömegindexedet itt ki tudod számítani ha érdekel: [link] ! Egyébként könnyű kiszámolni: testsúly osztva a magasságod méterben megadott négyzetével (pl. 1.66m x 1.66m = 2.7556 és 61kg : 2.7556 = 22.136 tehát a testtömegindexed 22.136 ami teljesen normális.) remélem tudtam segíteni.
2009. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Azt hogy kövér vagy e vagy sem azt csak te magad tudod eldönteni. Semmikép ne határozzon meg más véleménye. 14 évesen egyébként sem jó ha elkezdesz fogyni a tested még fejlődésbe van. Ha végkép szeretnél változtatni az alakodon akkor próbálj változatos edzéseket. Futás úszás felváltva ha van lehetőséged próbálkozz meg a fittballal nagyon jó erősít és még vicces is ha a nagy labdáról legurulsz(egy nagy labdán kell különböző mozgásokat végezned) változtass az öltözködéseden határozzd meg hogy mi az a terület amit el akarsz takarni. tereld el róla a figyelmet biztos van olyan rész a testeden amit szeretsz próbáld meg azt hangsúlyozni. vegyél fel függőleges csíkozású felsőket ha esetleg a felsőtesteden akarsz javítani. hidd el ha te jól érzed magad a bőrődben mások is szépnek fognak látni és nem fog senkit se érdekelni hogy van rajtad egy kis felesleg.
2009. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!