Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy kell szabályosan pillangó...

Hogy kell szabályosan pillangóban úszni?

Figyelt kérdés

A dupla karcsapás + lábmozgás valahogy megy de mégse úgy mozgok mint akik jobban haladnak.

Találok valahol szakszerű, alkalmazható leírást?


2009. aug. 10. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

www.tfonline.hu vagy valami ilyesmi.

Itt valami dokumentum van róla, egyébként egy kar, +hozzá mell lábat próbálj először. ha megy, akkor egy karhoz egy delfint, majd ha meg, akkor kettőt, de gyorsabban.

figyelj arra, hogy a karod egyenes legyen, ne menny nagyon a víz alá.

2009. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2009. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Hát...azt nem ajánlom, hogy helytelenül próbáld (mellúszás lábmunkája)...az nem jó!


Próbáld meg előről!

Én úgy tanultam, hogy kiülsz egy medence szélére, ahol a víz egy szinten van a "parttal". A kezeded összeteszed, felemeled, és megpróbálsz egy "befűzést" csinálni, azaz beereszkedsz a víz alá, és utána feljösz - ne menj túl mélyre. Itt egy "ábra", paint-el csináltam, kicsit rossz, de a lényeg megvan rajta: [link]

A karod végig legyen teljesen nyújtva, úgy, hogy a karoddal érd el a füled!

Ha ez már jól megy, akkor miután beereszkedsz a vízbe (és mész egy picit - de tényleg csak picit - lefele) , akkor összetett lábbal csapsz egyet, majd mikor jösz fel, csapsz mégegyet összetett lábbal (ez azért kell, hogy gyorsabban feljöjj). A lábad legyen végig összetéve!

Ha már ez is megy, akkor mikor bemész, értelemszerűen csapsz a lábbaddal, majd mikor jösz fel, akkor csapj a lábaddal megint, de közbe a karoddal is, és végy levegőt, majd vissza a vízbe, csapsz a lábbaddal kétszer, aztán kar + levegő, és ismétled, amég át nem úszod a medencét! :)


Bocsi, ha túl részletesen magyaráztam el, remélem érthető lett, ha élőbe tudnám magyarázni, akkor biztos jobban értenéd! :) Azért remélem sikerült elmagyarázni!


Majd írd meg, hogy sikerült-e, és sok sikert hozzá!


15/F (segédedző) :)

2009. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

*Az ábrán a lábakat nem tudtam jól rajzolni, de amég pillangózól, addig a lábad mindig össze kell legyen téve...így helyes...a kezdetektől!


Mégegyszer sok sikert!


/előző válaszoló/

2009. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, ma megyek úszni, kipróbálom :)
2009. aug. 11. 09:00
 6/6 A kérdező kommentje:

külön a kartempó megy mellúszás lábtempójával

és külön csak a lábtempó is megy

de még nehéz összhangba hozni :)

2009. aug. 11. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!