Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen dobó előkét használjak?

Milyen dobó előkét használjak?

Figyelt kérdés
0,25 mm vastag monofil főzsinórom van, egy 3,60 méteres feeder botom.általában 40 grammos etetőkosár+etetőanyagot használok,milyen VASTAG és HOSSZÚ fonott zsinórt használjak dobó előkének?és milyen kötéssel toldjam a f.zsinórhoz a dobóelőkét?

2012. okt. 31. 21:17
 1/4 Farkas Milán ***** válasza:

Milyen távolságra horgászol?? Mert ha 30-40-50 méterre, akkor nem muszáj dobóelőke használata!!

Egyébként 0.25 mm-es főzsinórhoz 0.18-0.20 mm-es fonott dobóelőkét ajánlok!! Ezek már elég erősek ahhoz, hogy kibírják a dobás során fellépő erőhatásokat! Általában azt szokták mondani, hogy a bot hosszánál kétszer nagyobb hosszúságú dobóelőke ajánlott. Azonban én nem szöszölök, hanem rátekerek 10 métert.( én bojlis módszerrel horgászok) Mondjuk én ezt azért csinálom így, mert fluoro zsinórokat használok. A 10 méter dobóelőke általában zöld vagy barna színű, amit a halak nem nagyon tudnak kiszúrni! Viszont nekem az a véleményem, tapasztalatom hogy a fluoro zsinóroka zavaróan hathatnak. Ezért rakom elé a 10 méter fonottat.

A másik ok, hogy a 10 méter fonott előke strapabíróbb, mint a főzsinórként használt damil. Ha van a mederfenéken valamilyen tereptárgy, akadó, kagyló...stb., akkor a fonott zsinór azoknak ellenáll!

A legjobb kötés az " uni tu uni" kötés, amivel a két zsinórt összekötheted. Keress rá a google-n, ott nagyon jó magyarázatokat és ábrákat is kapsz majd a kötésről!

Számomra két márka vált be nagyon: Lochness monster (450-500 ft között mozog 10 méter), és a berkley cég különböző fonott zsinórjai . Ezeket a berkley zsinórokat általában olyan tekercseken árulják, amin több kilométer van fent, és méterre árulják őket a jobb horgászboltokban. A berkley zsinórokon van egy speciális szilikonszerű bevonat, ami miatt a fonott zsinór a dobáskor könnyebben lepereg és könnyebben csusszan ki a gyűrűk között. Általában 40-55 forint között tudod megvenni méterüket.

2012. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, max. 50-60 méter egyenlőre a meghorgászni kívánt terület, de 10-20 méteres dobásnál is szakadt:S
2012. nov. 2. 19:07
 3/4 anonim válasza:
A bot hosszának duplája, 0.15 mm-es power pro.
2012. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
0,25 mm vastag monofil főzsinór lassan már bojlis bothoz is vastag, nem hogy egy feederbothoz, aminek az alapja a finomszerelék.
2013. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!