Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a legkifárasztóbb...

Melyik a legkifárasztóbb úszásnem?

Figyelt kérdés
A mell, a gyors, a hát vagy a pillangó?

2012. nov. 13. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
a pillangó, mert sokat csap az úszó, és keveset halad :$
2012. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem :) Köszi ;)
2012. nov. 13. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A keveset halad, az nem állja meg a helyét, a világcsúcs kevesebb pillangóban, mint mellben.
2012. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor tévedtem, bocs :)
2012. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úszásoktatótól kérdeztem, ő azt mondta, ha jól csinálják, akkor a gyors és a hát a legpihentetőbb, a mellben is lehet pihenni, a pillangóban viszont lehetetlen, mert ha nem csinálod, nem jön ki az ütem. Hosszú távon biztos, hogy a pillangó a legrosszabb, Risztov Éva is amikor a 10 km-t úszta az Olimpián Londonban, úszott mellben, háton és gyorsban, pillangóban nem:)
2012. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát ha a gyorsat szarul csinálod, akkor az, meg a pillangó.:D
2012. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
uszoonyos úszás,és a pillangó
2012. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én jó úszó vagyok... De csak mellben. Gyorsban max. 25 m-t tudok lenyomni, pillangóból meg semennyit. xD de amágy a pillanvó a kegfárasztóbb az úszó tanárom szerint is.
2012. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
PILLANGÓ! Versenyúszó vagyok 5 éve, de még csak 100 métert tudok pillangón úszni. Persze ez nem azt jelenti, hogy ez egy lehetetlen úszásnem, mert a barátnőm országos csúcstartó 200 méter pillangóban. Lehet, hogy későn érő típus vagy, de az is, hogy ezt tanultad utoljára.
2016. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A pillangó a legnehezebb, de nem a legkifárasztóbb. Pillangózni nem lehet rossz technikával, mert vagy nem tudsz feljönni levegőért, vagy nem haladsz előre, vagy mindkettő. A többi úszásnemben lehet, és szoktak is rossz technikával úszni.


Szerintem a gyors, a valódi sprinter gyorsúszás, pergő krall lábtempóval, erős, pergő, magasra emelt könyökkel történő karmunkával a legfárasztóbb.


Én 600 méter gyorson hamarabb kifáradok, mint 600 pillangón, de a pillangót nehezebb JÓL csinálni.

2018. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!