Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kedves tapasztalt horgász...

Kedves tapasztalt horgász sporttársak! Van véleményetek a Shimano Vengeance 360 3lbs 2 részes bojlis botról? Most szeretnék venni valami ilyesmi kategóriás bojlis botot. Még az orsón is gondolkozok hogy mi lenne az ideális hozzá.

Figyelt kérdés
Mindenképp nyeletőfékest szeretnék. Az Okuma Longbow 60 vagy 70es nyeletőfékes orsóról van valakinek vmi tapasztalat? Mert ez az Okuma, és egy Cormoran között gondolkodok. Pontosabban ezen: Cormoran BR UK Carp 7Pi XL EXTRA pontyozó szett (SLÁGER TERMÉK) Ha valakinek van erről valami tapasztalata, vagy hallott már róla, az segítsen légyszi!

#bojli #Kormorán #Shimano #okuma longbow
2012. nov. 19. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Mind az Okuma Longbow, mint a Vengeance egy nagyon jó cucc. A Longbow egy legenda, nem fogsz csalódni benne, ugyanígy a botban sem.
2012. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tehát akkor azt mondod hogy az Okuma jó és megbízható.

És arról a Cormoran-ról hallottál esetleg valamit?

Mert most párban meglehet venni, elég jó áron.

45000-ről van 27000-re leakciózva...

2012. nov. 19. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
A Cormoranról nem tudok semmit, megmondom őszintén, Okumám már volt/van, Cormoranom még nem, de én panaszt még nem hallottam rá, szerintem bőven a megvehető kategória.
2012. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gomzoli ***** válasza:

A Longbow nagyon strapabíró, és robusztus, a fékje kiváló. 6 darab van a birtokomban, egyikkel sem volt semmi gond. A bojlis botra azonban ne a 60-as méretet vedd, mert annak teste még az 50-esé, csak a dob nagyobb kapacitású. Nagyobb súlyok messziről való kitekerésénél érezhetően erőlködik. Az LB 65-ös méret a tökéletes választás, annak teste már a 70-es és 80-as méretűével megegyező, és 35-ös zsinórból is ráfér 330 méter...

A Cormoran márkával szemben előítéleteim vannak, 3 ilyen nevű orsóm volt, igaz azok olcsóbb kategóriásak voltak (30-35 Euro), 4-5 éve (már rég odaajándékoztam unokaöcséméknek), és egyikkel sem voltam elégedett, fék- és zsinórtekeredési problémák miatt. Németországban eléggé lenézett márka, a "ranglista" legalja, a Balzer-ral egyetemben.

A Vengeance egy jó ár-érték arányú bot, az Alivio-nál és a Hyperloop-nál egy fokkal jobb. A kétrészes szállítási hossza úgy 183-4 centi, azt belekalkuláltad? Sok autóba be se fér!

2012. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, ez igazán hasznos volt!!!

Azért gondoltam a 2részesre, mert gondolom strapabíróbb és kevesebb a hibalehetőség mert ugye csak 1 toldás van. Az igaz hogy szállítási szempontból nehezebb szállítani...

2012. nov. 19. 12:15
 6/8 gomzoli ***** válasza:
Nekem minden botom, ami 3 m-nél hosszabb, 3 részes. Köszönik, jól vannak!
2012. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 maci75 válasza:

szia!

nekem is shimano Vengeance ev 3lbs botom van és semmi gond a szállításával nincsen pedig kis autóm van(skoda fabia).simán befér még a 3,90-es sert botom is mellé.

tehát a hely miatt nem vennék én 3 részes botot.

egyébként meg szerintem egy nagyon jó bot ahhoz képest , hogy nem drága bot.már jó néhány 10+-os pontyot kiszedtem vele és még nem volt panaszom rá. max annyi , hogy nem tudok 100m fölé dobni vele sajnos.

2015. aug. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gomzoli ***** válasza:

Az autóm közel 5 méter hosszú, a csomagtartója akkora, hogy szinte négykézláb kell bemásznom, ha a mélyéről elő akarok valamit venni, de mégse vennék olyan botot, ami összecsukva 180 cm. Ha családostul megyek horgászni, vagy egy horgásztárssal, akkor hamar összejön annyi motyó, hogy gondot okozhat egy ekkora "karó" elhelyezése. Meg a fene fog még egy negyedik botzsákot is azért megvenni, mert a meglévőkbe nem fér bele a kétrészes bot.

Őszintén szólva, még soha nem éreztem hátrányosnak a háromrészes tagolást. Dobni, fárasztani ezzel is kompromisszumok nélkül lehet (a Force Master 3lb, 3,6 m dobási rekordom úgy 115-120 méter). Kb. tucatnyi ponty és amúr írható a számlájukra 8-17 kiló között... a kisebbekről nem is teszek említést. Nem Vengeance van nekem (egy Force Master és egy Pelzer Contact), ez az eszmefuttatás csupán a 2- ill. 3 részes botokról szól.

2015. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!