Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha valaki áttér a hagyományos...

Skhrözznyik kérdése:

Ha valaki áttér a hagyományos fenekező-ről feeder-es pecára, akkor hogyan és milyen mértékben változtasson az addig használt horogméreteken?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
sztem max 4-es horgokat használj. de ha nem pontyozok, én használok 8-ast is. a 6-os meg mindkettőre jó :)
2012. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyértelműen kisebb horgokat kell használni szerintem. Vagyis nem kell, de erősen ajánlott, hiszen finomabb módszerről van szó. Mivel a feederbot lágyabb, mint amit általában fenekezésre használnak, a kisebb halak megugrásait, ellenállását is nagymértékben "elnyeli". Tehát mondjuk a finomabb szájszerkezetű halak (pl. keszegek) esetében egy kisebb horog kisebb valószínűséggel akad/szakad ki a szájból, ha az puha részbe szúródik. A feeder-ezésben használt vékonyabb zsinórok is indokolják a kisebb horoghasználatot, valamint a halak kevésbé szúrják ki (kisebb a horog mérete, a súlya is általában kisebb).

Én konkrétan keszegezéshez 14-10-es horgokat használok. Ha kevesebb a kapás, érdemes a horog méretének csökkentésével próbálkozni. Persze nemcsak a horog mérete számít, hanem pl. hogy vékony, vagy inkább vastaghúsú. Én mindig próbálok olyan horgokat keresni, amik nagyjából a kettő között vannak. Ha nagyon bonyolítani akarjuk, akkor még a horog alakja is szóba jöhet, csalifelkínálási mód...

2012. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!