Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen zsinórt válasszak...

Milyen zsinórt válasszak bojlizni?

Figyelt kérdés

Eddig ezt használtam:

[link]

semmi bajom nincs vele, de szeretnék fluo-t, vagy valami olyat amit látok és nem kell 2 percig kutatni hogy merre megy, de nem igazán találok.

0.30-ra mondom azt, hogy a tökéletes, ennél vékonyabbat sem akarok, de a 0.35 már túl vastag.

0.30-asból viszont nem találok olyat ami megfelelő lenne. amit használok, annak a szakítószilárdsága 12,5kg. sok ilyen vastag zsinórnak 6-7kg körül van, nem értem ez hogy lehet.

mit ajánlotok, mit használjak?

a mostanival mint irtam nincs bajom, csak szeretnék szineset.



2013. febr. 12. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Carp Expert UV FLUO, Carp Expert UV FLUO ORANGE 0.30mm 12.5 kg szakítószilárdság
2013. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én erről elég rosszakat hallottam, és elég olcsó is
2013. febr. 13. 00:26
 3/7 Frontosa ***** válasza:

[link]

Üdv,

2013. febr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Frontosa ***** válasza:

Ne a szakítószilárdság legyen az elsődleges, azok laboratóriumi körülmények között mért csomózatlan adatok, köze sincs a megadott adatoknak a valósághoz. Fontos az alacsony nyúlás, legyen úgy lágy, hogy ne hurkásodjon, láthatóság, memória.

Nekem a Carp Expert vált be leginkább fluo-ból, a narancsszínűt használom, és teljesen meg vagyok vele elégedve. A szakítószilárdsága kb. megegyezik a Sufix-éval, húzós mérlegen bemértem és nyilván nem annyira pontos, de megközelítőleg azonos eredményt kaptam mindkettőnél, pedig 5 féle kötéssel próbáltam.

Üdv,

2013. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

oké hogy a szakitoszilárdságot le kell szarni, de mégis

az egyiknél a 0.30 az 12,5kg, a másiknál meg 6.3? azért ez mégis csak a fele

2013. febr. 13. 18:48
 6/7 Frontosa ***** válasza:

A Sufix, csomózott szakítószilárdságot tüntet fel, a Carp Expertnek is hasonló a valós. Nézz meg pl. magas minőségű zsinór szakítószilárdságát pl Daiwa Infinity duo.

Üdv,

2013. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Berkley Big game
2013. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!