Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Jó ez a damil/élőkedamil...

Jó ez a damil/élőkedamil kombináció fenekezéshez?

Figyelt kérdés

Eddig mindig egyfajta damilt használtam, mindenhez, így volt, hogy csak a horog szakadt le, de volt, hogy az egész szerelék.

Előkének egy Tubertini úszós, 0,25-ös, 7 kg-os damilom van, eddig ez volt a boton 2 évig, van belöle maradék.

Főzsinórnak vettem egy Carbotex Original általános damilt 0,30 mm/12,250 kg-os változatban.

Főleg keszegeznék, de azért néha ilyen 5-8 kg-os ponyokra is mennék.

Valamint tí hányás horgot ajánlanátok az ilyen méretű ponytokhoz?


2013. febr. 25. 15:23
 1/2 Frontosa ***** válasza:

Keszegezéshez ez durva cucc, ha pontyozni akarsz akkor oda jó a 30-as főzsinór, de előkének jobb lenne fonott.

5-8 kilós pontyokra 4-6-os méretű horog tökéletes, de a méretezés nem standard, márkánként eltérő lehet.

Üdv,

2013. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez víz hőmérséklettől és kapás intenzitástól is függ. Pl. kora tavasszal és bátran felteszem a 16-os előkét a 10 14-es horgot. Keszegezni a te felszerelésed kicsit erős. Az előkét nyugodt szívvel finomítsd le 20-18-ra. Pontyozni viszont tökéletes a felszerelésed! Mondjuk én fogtam 0.20as előkével 8-as horoggal 6 kg-os pontyot szóval csak táplálkozás kérdése. Ha bármi kérdésed van irj nyugodtan üzenetet.
2013. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!