Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Jó ez a bojlirecept?

Jó ez a bojlirecept?

Figyelt kérdés

Mutattak egy ilyen, elég könnyen elkészíthető bojli receptet. Ha szerintetek jó, tudnátok ajánlani jó etetőanyagot, és jó aromát hozzá? Április végi pecára kéne, szóval csinálnánk büdöset és édeset is.


Pénztárca kímélő etetőbojli készítése


Mind bojlis, mind részben bojlit kipróbáló finomszerelékes horgászok szembesülnek azzal, hogy ha egy hétvégét szeretnének eltölteni a tóparton, elég súlyos ezresekbe kerülnek a különbféle etető, illetve horog bojlik. Ha már a hajszálelőkén felkínált bojlit, főleg ismerkedőknek készen kell megvásárolni, legalább az etetni kívánt golyó árát próbáljuk meg picit csökkenteni.


Ebben próbálok most segíteni.


Ha bojlival horgászunk, nem árt bojlival etetni is a meghorgászott területet. Sajnos, ha körbenézünk a horgászboltok polcain, meglepődve tapasztaljuk, hogy csak az etetésre szánt teljesen alap golyók is jóval meghaladják az 1500 Ft/kg-os árat.


Ezen elgondolkodva találtuk ki, mi lenne, ha etetőanyagból készítenénk el?!


1 lépés:


Vettünk 1 kg finom szemcséjű etetőanyagot. Természetesen nagyon sok féle ízű összetevőjűből választhattunk, így 720 Ft-ért egy jobb minőségűre esett a választás.


2 lépés:


Vékony lyukú törőszitán átrostáltuk mind az egészet, így az esetleges magvakat vagy pelleteket elkülönítettük az etetőanyagból. A horgászat során ezeket is fel lehet használni PVA tasakba töltve.


3 lépés:


Az így kapott teljesen finom szemcséjű anyagot egy nagy keverőtálba töltöttük és 6db normál méretű tojás illetve 3-4 kanál olívaolaj hozzáadásával összedolgoztuk.

Ha pl.mézes bojlival szeretnénk csalizni nem árt egy mézes etetőanyagot venni vagy esetleg + aromával ízesíteni.

És 3 evőkanál só.

Fontos hogy addig kell gyúrni ameddig egy nagy egybefüggő kemény gyurma állagú masszát kapunk, ami gyakorlatilag a keverőtál falához nem szabad már, hogy odaragadjon.


4 lépés:


Az így kapott nagy masszagolyót egy konyharuhával becsavarjuk és körülbelül fél órára pihenni hagyjuk.


5 lépés:


Megformáztuk a golyókat. Ezt természetesen lehet bojlinyomó, illetve roller segítségével, vagy a nagymama módszerrel, ami nem más, mint hosszú hengereket formálunk és a kívánt golyó méretétől függően kis darabokra szeleteljük, majd a tenyerünkben viszonylag kerek alakúra formáljuk.


6 lépés:


A megformázott golyókat (és ez fontos) már forrásban lévő vízbe dobjuk, amelyek lesüllyednek az edény aljára és ha elkészültek akkor pedig feljönnek a víz tetejére.

Én azt ajánlom, hogy egyszerre csak annyit tegyünk bele, amennyi épp elfér kész állapotában a víz felszínén.


7 lépés:


Az elkészült golyókat kiterítve levegős helyen szárítsuk ki és ha 1-2 napon belül még nem akarjuk felhasználni akkor mindenképp fagyasszuk le.


8 lépés:


Irány horgászni!


Azt gondolom, és egy ideje ezt alkalmazom etetésnek, hogy nekem teljesen bevált. A jobb minőségű etetőanyagok már minden olyan alkotóelemet tartalmaznak, amelyre a pikkelyeseknek szükségük van, csak így nem etetőkosárba gyúrva használjuk, hanem golyó formájában.


Természetesen én azt ajánlom, hogy a hajszálelőkén felkínált bojlit, mindenképp vegyük készen, hiszen az a cél hogy azt vegye fel inkább a hal, és az etetni szánt házi készítésű bojlinkkal csak tartsuk ott a csapatot az etetésünkön.



Tehát összegezve:


1 kg etetőanyag......720 Ft

6 db tojás......180 Ft

2-3 kanál olaj


Összesen így 900 Ft-ból 1 kg etetőbojlit készítettünk szemben a hasonló jellegű és mennyiségű 1800-2200 Ft értékű készen megvásárolható társaival ellentétben.



2013. márc. 17. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, miért is ne?

Nyilván nem egy prémiumkategória, de ha az etetőanyag mondjuk jobb minőségű, akkor szerintem egy jó bojlit kapsz belőle.


Én kipróbálnám, azaz lehet ki is fogom :)

2013. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem bojlizok, de tuti ki fogom próbálni... Mindig kíváncsi vagyok a HomeMade cuccokra! :)
2013. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Frontosa ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű, attól nem lesz jobb, hatásosabb egy etetőanyag, hogy megfőzöd, nem attól lesz bojli.

2000 ft/kg ártól (Imperial baits, Big Carp) már nagyon jó minőségű bojlimixeket lehet kapni, lényegesen jobb makrotápanyag, aroma és íz eloszlással, abból építkezz inkább. Azt tuningold egy kicsit, ahhoz keverhetsz egy kis etetőanyagot stb.

Üdv,

2013. márc. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:

Hát akkor én is leírom, hogy nekem mi vált be:

nem etetőanyagot vettem, hanem csirketápot. Ugyanígy átszitáltam a nagyobb szemcsék kiszűrése végett, mert azok törékennyé, repedezésre hajlamossá tennék a bojlit. A kívánt illat-íz elérhető a hozzákevert pudingporokkal. Kilónként 4 tasak pudingpor elegendő. Az elkészítés módja azonos a fent leírtakkal.

Aki ezután elkezd győzködni, hogy ez az anyag nem elég tápláló, és jó minőségű, az még nem látott 3 hónapos csirkét 2 kilós testsúllyal... Az a pár tucat ponty, és nagy (3-4,5 kilo) dévér sem kekeckedett a bojlijaim származását illetően.

Az ára a pudingporokkal együtt is jóval alulmarad a boltilag kapható legolcsóbb ócska bojliéhoz képest.

2013. márc. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

NEm az ár a lényeg.

Amit én csináltam először próbából, hogy ne dobjak ki ezer forintokat az ablakon.

liszt, kukorica dara, olaj, aroma (150Ft)só, olaj, tojás

Olcsó,és már pár pontyot kihozott a Tiszából,pedig tényleg csak azért csináltam, hogy a gyúrást tanuljam.Azóta is csinálom, etetni, és 1 bot általában ezzel van csalizva.

A kész golyót mindig valami aromába áztatom.Ennyi.

Persze versenyre nem mennék vele,de nekem a horgászat hobbi, nem akarok több száz kiló pontyot fogni.

2013. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem az etetoanyag nem bojliba valo, nem lehet tudni rola pontosan, hogy mit tartalmaz es milyen mennyisegben.Pl. egy etetoanyagban nagyobb mennyisegu szenhidratszarmazek talalhato (pl.kukoricadara).Ez onmagaban nem okoz problemat, sot meg hasznos is lehet, de emiatt a bojli tulsagosan szaraz, tomeny es nehezen oldodo lesz, valamint meg megrepdhetnek a golyok.

En azt ajanlom, hogy sajat magad keszitsd el bojlimixedet, mert igy majd tobb tapasztalatot is szerzel.Itt egy alap recept Ladanyi Tamastol, ezt majd kiegeszitheted, vagy valtoztathatsz is rajta sajat izlesed szerint:


300g halliszt

150g zsirtalanitott szojaliszt (natura boltokban kaphato)

200g kukoricaliszt

200g tejpor

50g buzacsira

50g buzadara

50g Robin Red


8-10 tojas

30ml olaj

10-15ml aroma

1-2 evokanal so

2013. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!