Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi a legrosszabb ami történhet?

Mi a legrosszabb ami történhet?

Figyelt kérdés
Én és apám gyerekkorom óta eljárunk ketten horgászni egy szegényebb területen. Neki mindig volt engedélye én csak idén váltottam ki de mindig 3 bottal pecaztunk (ő 2 én 1) idén ifjúsági horgaszengedelyem lett, 17 vagyok de annyit szoktunk mondani amikor napijegyet váltunk hogy 2 botra szeretnénk és mindig engedik. Fogási naplót az életbe nem nyitottunk ki, csak egyszer derült ki egy tavon, leszidtak utána elmentünk oda többet nem megyünk. Ha egyszer rossz időt fogunk ki és pont akkor horgászok két bottal és nem írok be semmit a fogási naplóba amikor halőr ellenőriz vagy mondjuk az engedély nélküli öcsém pecázik akkor mi a legnagyobb büntetés amit kaphatok? A fogási naplót el akarom kezdeni használni

máj. 14. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Legközelebb azért legyetek szívesek a kérdésben is utaljatok rá, hogy a kérdés a horgászat témába vág, nem az úszásba. Így akit az úszás érdekel, nem nyitja meg feleslegesen a kérdést. A "Mi a legrosszabb ami történhet?" nem mond túl sokat.
máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, miért kell a szabályok nem betartására tréningezni? Mi olyan k*****a bonyolult a fogási napló vezetésben? Bekarikázni egy napot? Beírni pár számot?

Miért nem lehet annyi botot használni amire engedélyed van?

Én amennyire lehet szabály követő vagyok, nem rettegni megyek a partra, hanem szórakozni. 😉

Ha belefutsz valami szadistább halőrbe, az majd jól lebasz és még egy szép kis büntetést is ad.

máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem sokszor ellenőrizhettek, ha eddig egyetlen figyelmeztetéssel megúsztátok a sorozatos szabálytalanságokat.


Vannak vízterületek, halőrök, akik már azért is feljelentik a pecást, ha a fogási naplóba nincsen beikszelve a horgászat, a szákban lévő nemes hal, ami nincs a fogási naplóba beírva pedig biztos büntetés, ahogy a megengedettnél több bottal, vagy engedély nélküli horgászás is.

Pénzbírság, esetleg horgászattól eltiltás.

A horgászkártya bevezetésével a horgászattal kapcsolatos adatokat is digitalizáljál, a mohosz.hu oldalon meg is nézheti mindenki a saját adatait, ami a kérdés szempontjából azért lehet lényeges, mert pl egy eltiltást nem tudsz kijátszani, nem adnak ki állami horgászjegyet, ha a rendszerben le van tiltva.


A rendszerrel én sem értek teljesen egyet, pl az ikszelgetés bosszantóan fölösleges macera, amiért akár büntethetnek is.

A haltartóba tett, de fogási naplóba be nem írt nemes hal szinte minden halőrnél súlyos vétségnek minősül, "hal lopás", ami nem új szabály, de szigorúan veszik, a fogási naplót ajánlott megfelelően használni is

máj. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ti aztán szartok mindenre. Ez igen...

Ne legyen kétséged afelől, hogy ha jön egy igazi halőr, vagy jagelló, kapjátok a bírságot.

Ha még sokáig nem írjátok a naplót, pl. 10-50 ezerig büntetnek. Igen, a naptár nem vezetéséért is. Ha megfognak hallal, megy az eltiltás is. Ha nem veszed komolyan, megint meghúznak.

Tavaly a balcsin is volt egy jógyerek, aki addig gyűjtögette a büntiket, hogy 1.2 mikulás lett a vége.

Lehet játszani a vagányt, de tök fölösleges. Nem ér annyit.

máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!