Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen módszerek vannak a...

Milyen módszerek vannak a csali megemelésére harcsázáskor?

Figyelt kérdés
Folyóvízre kellene fenekezéshez.

2013. ápr. 25. 16:05
 1/6 gomzoli ***** válasza:

Főzsinór-csúszóólom (súlyos!)-ütköző-karabineres forgókapocs-előke(méter, másfél méter), annak végén horog(-ok), az előke közepén pedig egy felfűzött és fixen rögzített vízalatti úszótest, 20-30 gramm felhajtóerővel. Erre a célra megfelel egy hosszúkásabb, lestrapált csukázó úszó is, a lényeg, hogy teljes hosszában legyen az előkéhez rögzítve, a horogtól 30-40 centire. A csalihalat tartó felső horgot orrba akaszd, a másikat lazán a farok alatti (végbél mögötti)úszó tövébe. Így szembe tud fordulni a sodrással, nem fordul keresztbe, mintha hátba akasztanád.


A másik pedig eléggé kíméletlen: injekciós tűvel-fecskendővel óvatosan beszúrsz a kishal hasába, és benyomsz neki pár ml. levegőt. Ez csak tavon biztosít elegendő felhajtóerőt. A folyó sodrása ellen csak az első módszer elég jó.

2013. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az első módszert ismerem.Ahhoz van ilyen speciális vízalatti úszó is csak sajnos nem tudtam beszerezni olyat.Én is pont egy csukázó úszóból akartam fabrikálni csak nem tudtam hogy hogy viselkedne a víz alatt mert elvileg annak vízszintesen kellene állnia és nem tudom ez nem-e állna merőlegesen.
2013. ápr. 25. 20:41
 3/6 gomzoli ***** válasza:
Hosszúkás, nyújtott testű legyen az az úszó, elejétől a végéig az előkére rögzítve. A sodrás nem fogja engedni, hogy függőlegesen álljon. Ha biztosra akarsz menni, akkor "fejjel lefelé" teszed fel az úszót, hogy a nagyobb felhajtóerőt nyújtó vaskosabb része az ólom felé mutasson, a "bóbitája" meg a horog felé. Az előző válaszomban 30-40 centi távolságot javasoltam a horog és az úszótest közé, na ezt lerövidítheted akár 20 centire is. A lényeg hogy a teljes előkehossz 1/3-ánál ne legyen hosszabb a horog és az úszó közti rész. Sok sikert!
2013. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:

Közben eszembe jutott még egy módszer:

Szerezz be egy kb. 3 centis átmérőjű darab lépésálló nikecellt (ami tömör, és nem golyócskákból áll). Ezt csalifűző tűvel felülről ráhúzod az előkére, és lecsúsztatod egészen 1-2 centivel a horog fölé. Ott egy kis sörétólommal alul-felül megütközteted, hogy ne tudjon tovább csúszkálni. Ez biztosít annyi (5-6 gramm) felhajtóerőt, hogy a csalihal ne tudjon tartósan a fenéken maradni. Gilisztacsokornál meg pláne elegendő, ott elég a 2 cm-es átmérő is. A harcsát abszolút nem fogja zavarni a kapásban.

2013. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ilyesmiben is gondolkodtam csak én kissebb parafát akartam a horog fölé tenni.Most gilisztával készülök horgászni,csalihallal majd kicsit később de azt már bòlyával.Egyébként nagyon hasznosak a válaszok köszönöm szépen.
2013. ápr. 26. 19:39
 6/6 anonim válasza:
Stupek. Horoggal ellátott úszótest a főzsinoron.
2015. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!