Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pontyra milyen csali érdemes?...

Verbőczi Dávid kérdése:

Pontyra milyen csali érdemes? Olyan 5-6 kgmosra?

Figyelt kérdés
Nem szoktunk bojlizni csak simán a horogra tűzzük a csalit . Milyen ízesítésű kukoricát kéne használnom ? Ès még más csalit is szívesen fogadok ( techno pufit is szoktunk alkalmazni ) .

2013. máj. 20. 10:20
 1/5 anonim válasza:
Hát annyira nem tudod megválogatni a halak méretét csalival, de én általában epres kukoricát, sima csemegekukoricát használok pontyozni, vagy esetleg én még azt szoktam csinálni hogy a kukoricát át öntöm befőttes üvegbe öntök rá valami alkoholt többnyire pálinkát teszek még hozzá vagy 2-3 csomag vanilliacukrot jól összerázom. vagy csemegekukoricát össze keversz kefirrel!! esetleg valami jó büdös csali is elöszeretettel be szokott válni a pontyoknál.
2013. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

büdös de az édes is nagyon be szokott válni (mangó, polip)

és pellet pl.: 8-12mm epres-halas

2013. máj. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a Haldorado valamelyik (pálinkás) vagy esetleg epres kukoricáját ajánlom,én ezzel nagyon szép pontyokat fogtam.Vagy esetleg ajánlom a szúnyoglárvás (kifli) bojlit,ennek is csak a horogra húzható fajtáját,ezzel tartom a pontyrekordomat.De még ajánlom a Haldorado pelleteit is.Én azt szoktam csinálni hogyha nincs már horogpelletem akkor fogom a sima pelletet,és nem húzom rá a damilra hanem belerakom a pelletgumiba és úgy ráteszem a horogra,így is fogtam már elég sokszor pontyokat.
2013. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szóval:

első:a Haldorado pálinkás kukorica

második:kifli bojli

harmadik:Haldorado pellet,horogpellet

2013. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hali!

Ne 5-6-kilósra menj, hanem 20-asra... :)

Ha valóban szelektálni akarsz, a 8-10mm-es csalik kicsik lesznek. Egy 2-3 kg-os ponty simán felvesz egy 24mm-es bojlit is. Csak a kockatavi bohócok ajánlanak ilyen haldorádós apró pelleteket.


Ha szelektálsz, számíts arra, hogy a kapásaid száma drasztikusan fog csökkenni, viszont ha a bandanagyok megtalálják az etetésed, akkor fülig fog érni a szád.

Hülyeség kiadni több ezer Ft-ot néhány deka apró pelletért, amit másfelesek vesznek fel - azokat a halakat gumikukoricával is megfogod.

Etetésre kukorica, tigrismogyoró, halibut pellet (esetleg bojli) keveréke tökéletes.

Csali szintén kukoricafűzér, tigrismogyoró, pellet... ízesítések (tavasszal a mézes, egész évben a fokhagymás, nyáron a büdösebb (kagylós, rákos, erjesztett)csalik válnak be.

A csali méretét a kifogott halak méretéből következtetheted, ha kisebbek jönnek akkor a csali méretét növelni kell... ha semmi nem jön, akkor csökkenteni.

A horogra tűzést én elfelejteném, mert ha a hal kifújja a csalit, nem biztos, hogy akadni fog.

[link]

[link]

[link]


üdv

2013. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!