Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen harcsázó felszerelést...

Feederimmortal kérdése:

Milyen harcsázó felszerelést ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék összeállítani egy harcsázó szettet,amivel fenéken is és pergetve is tudnék harcsázni,akár kapitálisabb példányokra is(30-40kg). Az összeg amit ráfordítanék a botra és orsóra olyan 25.000-30.000Ft lenne. Milyen Damilt(fonot v monofil) alkalmazzak és milyen méretben?

2013. jún. 10. 10:39
 1/4 gomzoli ***** válasza:
48%

Ha pergetni is akarod használni, kompromisszumot kell kötnöd. Nem lehet túl erős (azaz nehéz...), és túl hosszú sem. 2 részes, 2,7 méter hosszú, 100-200 gr. dobósúlyú bot. Ezen egy 60-as méretű, jó elsőfékes orsó, 25-ös, vagy 30-as fonottal.

Szándékosan nem írtam márkát. Minden neves gyártónak van olyan botja és orsója, ami neked jó lehet. Mindenképpen vedd a kiszemelt botot kézbe, mielőtt megveszed, próbáld ki a súlyát, a hajlását, az erejét (mert pergetésre alkalmatlan egy 700 gramm önsúlyú dorong).

Ha konkrét szerelést kellene ajánlanom:

Penn Nevercrack bot ebben a dobósúlytartományban, rajta egy 6000-es méretű Shimano Exage.

Ugyanakkor a fenekezéshez lehet, előnyösebb lenne egy nyeletőfékkel is rendelkező orsó. Ha ilyet akarsz, mert főleg fenekezésre használnád, akkor ajánlhatom a nagyon jó ár-érték arányú Okuma Longbow-t, 65-ös méretben. Ez már a "nagyok" testét kapta (ugyanakkora, mint a 70-es, 80-as méret), csak a dobja kisebb (de még ezen is elfér majd 300 méter 35-ös), viszont nagyon erős, robusztus orsó. Viszont ha a pergetésen lenne a fő hangsúly, de mégis nyeletőfékest akarsz, akkor válaszd ugyanezt az orsót, de csak a 60-as méretben. Ez jóval (vagy 20 dekával) kisebb a 65-ösnél, mert azt a testet kapta, ami az 50-esnek is van, csak tágasabb dobbal.

2013. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm gomzoli! Igazából kezd összeállni a kép bennem,hogy

mire lenne szükségem,és milyen célra fogom használni.

A bot egy Spro Mantova Catfish 3m 150-300g. Ez kb 15e ft de IM8 carbon,SIC gyűrűzés és nem egy nagy dióverő bot.

Az orsóra maximum 10-15 ezer forintot tudnék rá költeni.

Tudnál ajánlani valamit ennyi pénzért ?:))

JA és fonottat vagy monofilt vegyek?

Fenekezni szeretnék általában egy tiszai holtágon.

2013. jún. 12. 20:13
 3/4 gomzoli ***** válasza:
48%

Az előzőmben leírt orsók ugyan pár ezressel drágábbak, mint a kereted, de érdemes lenne azt a kis plusz pénzt rászánnod. Olcsóbb orsók közül nem tudok ajánlani, mert ilyen alacsony árkategóriában nem volt még dolgom ilyen követelményeknek megfelelő orsóval.

A 65-ös Longbow kb. 16-17 ezerből kapható. Ezt érné meg a legjobban, mert nálánál drágább orsók teljesítményét nyújtja ezen az áron. Nagyon jó fékje van, és igen robusztus szerkezete, a zsinórt nagyon szépen, egyenletesen rendezi a dobra. A nyeletőféke nagyon tág határokon belül állítható, és megbízhatóan működik. Ami ennél jobb, az kétszer ennyibe kerül már.


Ha jut rá pénz, 30-as fonottat tegyél, ha szűkösebb a költségvetés, akkor valami jobbfajta 50-es monofilt.

A bot egész jó, amit kinéztél.

2013. jún. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Avaon válasza:

Szia én most kaptam egy Spro Hexaforce Catfish 2.80cm 200-300gr dobósúlyú botot.

Szerintem én Banax Helicon 5600nf-et teszek rá!

2015. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!