Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv! Anyummal és unokatesómmal...

Ateszhonvéd kérdése:

Üdv! Anyummal és unokatesómmal szeretnénk építeni egy kerti tavat, és hazai halfajokat szeretnénk betelepíteni a tóba, mit ajánlanátok és milyen felszerelést hozzájuk? Pl víztisztítók, csobogók stb. Vagy pedig természetesen megújuló legyen?

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 13:22
1 2
 1/20 dirtboy ***** válasza:

csobogó,szökőkút nagyon jó ha van,nekem is van mind a kettő.

víz tisztaságáért jobb ha növények felelnek én úgy gondolom,nem jó az ha vegyszerezve van meg uvc szűrő stb van,inkább sok növény és jól megválasztott terület a tónak.

milyen tavad lesz,fóliás?

2013. márc. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, fóliás lessz.
2013. márc. 15. 13:54
 3/20 dirtboy ***** válasza:

akkor 3rétegú pvc fóliát ajánlok legalább 1mm vastagot.

itt elég olcsó.

[link]

2013. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 dirtboy ***** válasza:

ja egyébként hazai halfajokat én nem ajánlom.

azok nem színesek és többnyire nem is nagyon mutogatják magukat,azaz hogy inkább lentebb úszkálnak.

persze fel lehet őket azért szoktatni etetéshez.

a szín az fontos mert a vízben attól lesz jól látható,egy sötét színű vízben nehéz meglátni egy azzal azonos színű halat.

szerintem aranyhalakat,pár koit,aranycompót ilyeneket tegyél bele.

arany halak ,gyönyörű mintások már vannak vásárokban 250-300ft ért,sokkal szebbek mint sok boltban kapható 7-800ftos példány.

koik is pár 100ft és nagyon szépeket lehet találni.

aranycompó kb 500ft erre felé.

szóval nincs azért olyan nagy áruk.

2013. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm válaszodat!
2013. márc. 15. 14:30
 6/20 dirtboy ***** válasza:
szívesen,ha kérdésed van akkor írj nyugodtan minden bizonnyal tudok majd segíteni tanácsokkal.
2013. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én a hagyományos fajokra szavazok, mert a kárász, szélhajtó küsz, ponty aránylag igénytelen. Vannak halgazdaságok, ahol 50-100 ft/db lehet venni ivadékokat.


Ha a tó mélysége 1.2-1.5 m, akkor szépen áttelelnek egyes díszes fajokkal ellentétben. A halak rengeteg iszapot termelnek minden uv és növényi szűrő ellenében, vagyis a víz lehet, hogy tiszta lesz, de az alján a kaki az nem bomlik el csak úgy és az macera. Én a tavamból kihagyom a halakat éppen ezért.

2013. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!
2013. márc. 15. 14:57
 9/20 dirtboy ***** válasza:

/Ha a tó mélysége 1.2-1.5 m, akkor szépen áttelelnek egyes díszes fajokkal ellentétben./


nem így van.

a díszes halfajok is áttelelnek akár már 1méteres vízmélységtől is.

ne akváriumi aranyhalat meg stb halat tegyél a tóba aztán nem fog neked sem kipusztulni a hidegtől.

2013. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az iszaposodás miatt hagyom ki a halat, nem az elfagyás és teleltetés miatt. Azért nagyjából tudom, hogy melyik fajta bírja a befagyott jég alatt. Egyébként az aranyhal alap változata is ide tartozik. Ha már tesz bele halat, akkor csak fele annyit mint amennyit szeretne és csak annyira etesse amit azonnal el is fogyasztanak.
2013. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!