Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudnátok tippeket adni a...

Tudnátok tippeket adni a Balaton-átúszásra?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, először veszek majd részt a Balaton-átúszáson. Szeretném, ha leírnátok a tapasztalataitokat, tippjeiteket, praktikákat, mit hogyan szoktatok csinálni. Ilyenkre gondoltam, hogy pl. előtte való táplálkozás, folyadékpótlás, zsírozás, úszásnem, energia beosztása stb.

Várom mindenkinek a válaszát, ezeket előre köszönöm szépen!


2013. júl. 6. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a legtöbb embernek nincs semmi speciális tippje. egyszer-kétszer elmentek előtte úszni, azt ennyi...

jobban szól a kitartásról, mint a sportról. 100 méterenként vannak hajók, arról adnak vizet, szőlőcukrot, ha kérsz )én ötször úsztam át, sose kértem, sosem álltam meg), ötszáz méterenként bóják, a végén, kiérkezéskor adnak vizet, kávét, sütit, bár a tavalyi valami eszméletlen rossz szervezés volt, ennyire még sose volt rossz, pedig voltam párszor...én mellben úsztam végig, de nem lényeg a technika, ahogy neked tetszik.

2013. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

-rendes reggeli

-"elötte még belefér egy csoki" :D

-kényelmes tempó, de ne süllyedj el

-pillén nem ajánlom, háton fura lehet élövízben, mellen meg sokkal lassabb, mint gyorson, tehát azt szerintem csak akkor, ha már eléggé kivagy

-és ha rosszul vagy, nem gáz kiszállni pár percre, csak amìg jobban nem leszel, inkább ez, minthogy nagyobb baj legyen!

-ha végeztél, IGYÁL

- kb ennyi... ja és érezd jól magad :)


De velem 9 évesen úszatták át elöször, és nem haltam bele, szóval ne parázz :)

16/L

2013. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem: gyümölcsök úszás előtt 1-2 órával.

Ha olyan az idő: naptej!

Készülj fel (lélekben) a hullámzásra! (Nem medence)

2013. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, ment a like :)
2013. júl. 7. 22:00
 6/7 anonim válasza:

én is mellben úsztam tavaly... a lényeg hogy nyugodt tempóban ússz, elvégre 2-2,5 órát illene egyben lenyomni. Én előtte 2-3 órával jó bereggeliztem, majd közvetlen rajt előtt szőlőcukor. Magne B6-ot is bevettem az izomgörcs elkerülése érdekében. Naptej kell ezerrel, mert nagyon le lehet égni. Ivás az utána kell mert furcsán hangzik de izzadsz a vízben is :-) kb ennyi. remélem segített a válasz.

Idén hajrá!

2013. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget és a tanácsokat! :)
2013. júl. 9. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!