Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy készüljek fel a Balaton-á...

Hogy készüljek fel a Balaton-átúszásra? 15/L

Figyelt kérdés
Tehát azt szeretném megkérdezni,hogy milyen edzés móddal tudnék felkészülni a 2011-es Balaton-átúszásra. 15 éves vagyok, 9 éve tanultam meg úszni. Nem versenyzek, de élvezem és szeretem az úszást, jó lenne megméretni magam hosszútávon. Az anyukám már többször is végigúszta az 5,2 km-t, ő is jönne velem jövőre. Valaki tudna egy jó edzés módot írni vagy linkelni? Ja, hetente kb. kétszer tudnék menni edzeni. Szükség van edzőre?(remélem nem...könnyebb meg olcsőbb lenne egyedül) Köszönöm előre is :D
2010. aug. 26. 17:14
 1/3 anonim válasza:

Szerintem edzőre nem lesz szükséged. Eleinte még ne ússz sokat egy-egy alkalommal, majd lassan, fokozatosan egyre többet. Végül ha le tudod úszni 50 m-es medencében 100 hosszt, akkor készen állsz(az 5 km)

Hajrá:)

2010. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

nyugi a balcsiba ingyen is bele lehet fulladni...


anyádnak volt edzője?

2010. aug. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát én is terveztem, hogy részt veszek rajta, de végül nem jutottam el odáig. Én 2 ezer méterrel kezdtem, mivel előtte már vagy 5 éve nem úsztam. Aztán minden héten 200m-rel emeltem a mennyiséget. Én csak éppenhogy leúszom az 5000-et, és van, hogy nagyon elfáradok, meg medencében ugye sokkal könnyebb úszni, mint természetes vízben.

Szóval szerintem akkor vágj csak bele, ha már egy pár hónapja minden héten legalább kétszer edzel, amiből az egyik olyan, hogy leúszol 6000m-t megállás nélkül és az simán megy.

Mert ugye a feszített víztükör és a tény, hogy mindig ott van a medence széle, plusz nincs semmi zavaró tényező az ugye más, mint a balaton, tehát eléggé felkészültnek kell lenned...

2010. aug. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!