Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ez a felszerelés megfelelő az...

Ez a felszerelés megfelelő az amúr horgászathoz? (a lényeg lent)

Figyelt kérdés
a főzsinórom 25-ös, 8.8 kg-os szakítóval, kosárnak egy 35 grammos pellet feedert tennék fel, gumiütköző, forgó, előkének pedig egy fonott 8 mm-est 8 kg-os szakítóval, etetőanyagként pedig erjesztett magokat használnék (kukorica, búza, borsó) Csalinak (hajszálelőkére fűzve) pedig tigrismogyorót vagy kukoricát.

2013. júl. 19. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van amur a vízben, akkor jó a szerelék, de ha nagyobb amurt akasztasz, akkor óvatosan fáraszd. Egy 3-4 kg-os amurnak nem gond a 8 kg-t eltépni, szóval legyen jól beállítva a fék, ez a legfontosabb. Én, ha célzottan amurra megyek, akkor kevés tejjel, vagy kefírrel erjesztett kukoricával és borsóval etetek, de arra vigyázok, hogy ne legyen túl büdös, amikor már "romlott tej" szag terjeng, az nekem nem jött be szinte soha. Szoktam még hozzá adni amuros etetőanyagot is, vagy aromát, és ha a nyulas ismerősöm is jön, ő szokott belekeverni friss lucernát. Horogra saját készítésű pálinkás (após féle, házi)kukoricát fűzök, esetleg bolti lucernás horgászkukoricát. Próbáltam tigrismogyival is, de azzal még nem jött amur, de másoknak igen. Ahol én szoktam amurozni, ott fenéken csak ponty jött eddig erre, ha meglebegtetem, akkor szokott jönni amur és ponty vegyesen.
2013. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy hogyan tudok pontosan, egy helyre etetni, mert ha kiakasztom a zsinorklipszbe, félek hogy elszakad a damil, vagy esetleg eltörik a spicc. Ezt hogyan tudnám megoldni?
2013. júl. 20. 23:02
 3/5 Diesel221 válasza:
Ha partközelbe szeretnél etetni oda jó a csúzli kb. 50 méterig. Ha lehet akkor csónakból is etethetsz, vagy esetleg bojlit és pelletet PVA tasakban ( a horogra akasztva) juttathatsz be az etetésre.
2013. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És hogyan tudom összeragasztani a magokat, hogy ne essenek szét az első 5 méteren mikor csúzlival lövök?
2013. júl. 28. 17:05
 5/5 Diesel221 válasza:
Erre szerintem nincs megoldás. Pelletnél lehet azt hogy sorba rakod bele akkor talán nem olyan nagy területen szóródik szét
2013. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!